Доступність посилання

ТОП новини

Армія заборгувала теплокомуненерго Тернопільщини 2 мільйони – Юрій Чижмар


Київ – Як до зими готуються українські регіони і як наповнюються місцеві бюджети? Чи потрібно підвищувати ціни на газ для населення, а комунальним підприємствам залучати кредити? Ці питання Радіо Свобода адресувало голові Тернопільської обласної державної адміністрації Юрієві Чижмарю.

– Дехто з Ваших колег заявляв, що українські регіони не отримали бюджетних коштів для опалювального сезону. Як виглядає ситуація на Тернопільщині?

– На сьогоднішній день ми планомірно входимо у сезон. Щоправда, бюджетні установи комунальної форми власності, які фінансуються з державного бюджету через субвенції обласного бюджету, не мають достатніх коштів. Тож ми перевели кошти з останніх місяців на третій квартал і здотували бюджетні установи комунальної форми власності через обласну раду, щоб до кінця року вони мали 100 відсоткі коштів для опалювального сезону. Але є клопіт через те, що державні установи, які фінансуються напряму з державного бюджету, сьогодні недофінансовані, а ми не маємо можливості дотувати їх через норми Бюджетного кодексу. Це стосується, зокрема, військових частин, які розташовані у Тернопільській області. Ми перекриваємо їхню заборгованість через проплати нашими теплопостачальними організаціями «Нафтогазові» за газ, зокрема, і за них. Але борг «висить», і це стримує розвиток наших мереж. Тому що ці 2 мільйони, які сьогодні заборгувала армія нашому теплокомуненерго, – це кошти, які ми могли б направити на реконструкцію мереж, на підвищення заробітної плати, або ж інші необхідні видатки теплопостачальних організацій.

– Зараз уряд пропонує підприємствам комунальної теплоенергетики брати запозичення в Ощадбанку під державні гарантії на погашення заборгованості за газ. Наскільки це доцільно?

По-перше, кредити потрібно буде повертати. І мені здається, що все-таки потрібно було б налагодити фінансування державних установ, щоб вони могли розраховуватися за отримане теплопостачання. Тим більше, що в нашій області тарифи на теплопостачання є рентабельними: по населенню на 106%, а по комерційних та бюджетних установах на 99,7%. Відтак, якщо закрити питання фінансування, то нам немає необхідності ходити до Ощадбанку. До того ж на сьогоднішній день документи, які сформовані для отримання кредиту Ощадбанку, уже не перший місяць перебувають у банку, і по них кошти не надходять.

– Підвищення цін на газ для населення було однією з вимог МВФ. Проте це рішення відтягується. До того ж, учора Прем’єр-міністр заявила, що рекомендуватиме НКРЕ не робити цього. На вашу думку, чи підвищення цих тарифів урятувало б ситуацію?

– Підвищення тарифів – це складна, але необхідна процедура. Проте хочу зауважити, що тарифну політику потрібно планувати заздалегідь. Щоб не сталося такого, що ми з 1 жовтня тарифи не підвищили, а під тиском МВФ ми їх введемо у грудні, проте нараховуватимемо з 1 жовтня. Таким чином виникне ситуація, яка традиційно виникає на початку року, коли ми спочатку затверджуємо бюджет за старими тарифами, далі нам підвищують тариф, і ми знову ж таки повинні шукати дотацій. Хотілося б, щоб Кабінет Міністрів чітко інформував обласні адміністрації, органи місцевого самоврядування про тарифну політику для того, щоб ми заздалегідь могли провести всі необхідні процедури для підвищення тарифів, щоб різниця в тарифах не покладалася на місцеві бюджети. Тому, якщо сьогодні уряд заявив про непідвищення тарифів, він має цього й триматися.

(Київ – Прага)

  • Зображення 16x9

    Тетяна Ярмощук

    Працюю на Радіо Свобода з 2005 року. Укладач та ведуча Ранкової Свободи, пишу на енергетичну та економічну тематику. 2006 року закінчила Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. А у 2009-му – Інститут політичних наук. 

НА ЦЮ Ж ТЕМУ

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG