Доступність посилання

ТОП новини
19 Грудень 2018, Київ 09:16

Законопроект про підвищення соцстандартів пройшов перше читання


«Регіони» вимагали підвищити соцстандарти, супротивники говорили про популізм

Верховна Рада ухвалила в першому читанні проект закону «Про встановлення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати у 2010 році».

За документ проголосували 259 із 444 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі.

Парламент також вирішив скоротити процедуру розгляду цього законопроекту в другому читанні з 14 днів до 7.

Партія регіонів, яка домагалася ухвалення такого документа, розраховує на його ухвалення в цілому 20–23 жовтня.

Згідно з законопроектом, передбачається підвищити прожитковий мінімум на одну особу з розрахунку на місяць із нинішніх 626 гривень у кілька щоквартальних кроків аж до 875 гривень із грудня наступного року.

Крім того, законопроект передбачає підняти мінімальну заробітну плату з нинішніх 669 гривень на місяць теж у кілька щоквартальних кроків до 922 гривень наприкінці наступного року.

Парламент хоче підвищити соцстандарти за рахунок скорочення зарплат чиновників

Верховна Рада має намір зобов’язати Кабінет Міністрів розробити й подати до парламенту проект змін до держбюджету на 2009 рік, що передбачає підвищення витрат на соціальні стандарти за рахунок скорочення удвічі зарплат найвищих чиновників.

За проект такої постанови в першому читанні проголосували 316 депутатів за мінімально необхідних 226.

Документ пропонує зобов’язати уряд передбачити в змінах до держбюджету скорочення зарплат Президента, Голови Верховної Ради, Прем’єр-міністра, віце-прем’єрів, депутатів, керівного складу Ради національної безпеки й оборони, Секретаріату Президента, Державного управління справами, апарату парламенту, секретаріату Кабміну, міністрів, керівників інших центральних органів виконавчої влади та їхніх заступників.

Крім цього, пропонується скоротити зарплати головам обласних державних адміністрацій, працівникам Національного банку, керівникам і заступникам керівників судів, органів прокуратури.

Водночас заступник міністра фінансів Володимир Матвійчик заявив, що йдеться про не більш ніж 4 тисячі чиновників, яких торкнеться скорочення.

Він наголосив, що це, за його словами, абсолютно не може бути джерелом фінансування 100-мiльярдних виплат, які пропонуються на соціальні потреби».

Турчинов: підвищення соцстандартів зруйнує фінансову систему

Ухвалення законопроекту про підвищення соціальних стандартів остаточно зруйнує фінансову систему України, заявляє перший віце-прем’єр Олександр Турчинов.

«Це не просто популізм, це – системна антидержавницька робота, спрямована на цілковиту дестабілізацію фінансової системи України», – сказав Турчинов.

За його словами, законопроект, затверджений Верховною Радою в першому читанні, автором якого є член фракції блоку Литвина Олег Зарубінський, передбачає надання близько 8 мільярдів гривень уже до кінця цього року.

Такі кошти, заявляє перший віце-прем’єр, можна знайти винятково за рахунок емісії, яка може «остаточно знищити гривню».

Також Турчинов заявив, що ухвалення цього закону в першому читанні свідчить про спільну «антидержавну» роботу представників фракції Партії регіонів і депутатів від НУНС, які підтримують Президента Віктора Ющенка.

«Можна прогнозувати: якщо й надалі оточення Президента об’єднуватиме свої зусилля з Партією регіонів, спрямовані на дестабілізацію ситуації в країні, я не виключаю, що в разі ухвалення цього закону Президент достроково його підпише – й тим самим виступить як один зі співавторів дестабілізації ситуації в країні», – сказав перший віце-прем’єр.

Водночас перший заступник голови фракції Партії регіонів Олександр Єфремов заявив, що в разі, якщо цей законопроект буде ухвалений у цілому, то його реалізація вимагатиме близько 2,4 мільярда гривень до кінця року.

Парламент скасував голосування руками за соціальні закони

Верховна Рада голосувала за рішення з соціальних питань картками. Перед цим парламент скасував своє попереднє рішення голосувати за соціальні законопроекти підніманням рук. Сьогодні за пропозицію голосувати за проекти законів стосовно підвищення соцстандартів за допомогою системи «Рада» проголосували 234 депутати з 422 зареєстрованих у залі.

22 вересня депутати вирішили, що голосуватимуть за проекти законів, що стосуються соцстандартів, не депутатськими картками, за допомогою системи «Рада», а особисто, підняттям рук і підтвердженням уголос своєї позиції щодо законопроекту.

На скасуванні цього рішення наполягала фракція Партії регіонів. Партія називала це рішення спробою «завалити» закон i наполягала на голосуванні картками, через систему «Рада», в перебігу якого можна проголосувати й картками відсутніх депутатів.

Супротивники говорять про популізм із боку «регіонів»

Партія регіонів уже тривалий час блокувала роботу Верховної Ради, вимагаючи в першу чергу обов’язково ухвалити закон про підвищення соціальних стандартів як передумову для зняття блокування.

Раніше один такий законопроект уже був на розгляді парламенту, але на початку вересня він був провалений, коли не набрав досить голосів у другому читанні.

Супротивники пропозиції Партії регіонів називають її популістською і нереальною й заявляють, що виконати її все одно не вдасться, бо коштів на це немає.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG