Доступність посилання

ТОП новини
14 Грудень 2018, Київ 18:37

«В Україні інвестори мають бути не лише бізнесменами, а й політиками» – президент Торговельної палати США


Президент Торговельної палати США Хорхе Зукоскі

Київ – Відкриваючи бізнес в Україні, інвестор потрапляє у незвичну ситуацію: він повинен досконально орієнтуватись не тільки в економічній, а й у політичній ситуації. Щоб мати успіх у бізнесі й успішно просуватись на українському ринку – інвестор має бути «у темі» політичній. Про це в інтерв'ю Радіо Свобода сказав президент Торговельної палати США Хорхе Зукоскі. Щоправда, нині Палата об’єднує компанії, котрі представляють не лише американський бізнес, а й провідні міжнародні корпорації та компанії провідних держав світу.

– Торговельна палата США представляє в Україні провідних стратегічних інвесторів із 50 країн світу. Тож насправді, ми перетворились на міжнародну торговельну палату, яка працює для покращення економічної ситуації в Україні, котра сприяє відкриттю українського ринку іноземному капіталу. На сьогодні, ми співпрацюємо не лише з українським урядом, а й з урядами інших країн, із міжнародними корпораціями. Тож я відповідатиму на ваші запитання, як представник міжнародної ділової спільноти.

– Із якими проблемами стикаються члени Палати, за умов фінансової кризи? Як бачать українську ситуацію іноземні інвестори?


– Ми бачимо відсутність передбачуваності і стабільності в Україні. Подібне відбувається і в інших країнах, які ідуть таким самим шляхом трансформації економічної системи. До того ж, фінансова криза сильно вдарила по Україні. Ми уважно спостерігаємо за тим, як український уряд працює з міжнародними фінансовими установами – Міжнародним валютним фондом, Європейським банком реконструкції та розвитку, Світовим банком. Співпраця України з цими поважними інституціями – це сигнал: які галузі української економіки потребують інвестицій. Водночас, розвиток подій у державі свідчить, що ми – напередодні чергового політичного розвою під назвою «Президентські вибори», які заплановані на 17 січня.

– Торговельна палата США є активним учасником Ради інвесторів при Кабінеті Міністрів України та Консультативної ради з питань інвестування при Президентові України. Будь ласка, окресліть діяльність членів Палати у цій ділянці?

– Ми консультуємо і адміністрацію Президента, і Верховну Раду, і уряд України, окремі міністерства і групи експертів. Ідеться, перш за все, про надання експертної допомоги на підтримку приватного інвестора (українського та іноземного). Ми брали участь у розробці проектів законів щодо регуляторної політики, щодо підтримки приватного капіталу, тарифної політики. Для нас велика честь співпрацювати у цій важливій галузі з українською елітою і міжнародними фахівцями. І надалі, як би не склалась ситуація в Україні після 17 січня, ми готові співпрацювати з українською владою і відповідними інституціями.

Хорхе Зукоскі також повідомив, що у планах Торговельної палати США – зустрічі іноземних інвесторів із українськими урядовцями для визначення ключових напрямків співпраці. Йтиметься, знову ж таки, про законодавчу і регуляторну сферу як запоруку для нормального функціонування іноземного бізнесу на українському ринк, в українських реаліях.

(Київ – Прага)

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG