Доступність посилання

16 Жовтень 2018, Київ 19:01

Сербська преса про 9-ту річницю скинення режиму Милошевича і запланований візит Медведєва


Белград – Демократичні сили скинули недемократичний режим у Сербії, але не розбудували демократичне суспільство. Про це пише незалежна газета «Бліц» під заголовком «Десятиліття невиконаних обіцянок» й нагадує, що саме свого часу обіцяли партії, котрі захопили владу в жовтні 2000 року.

Обіцяли вони, між іншим, відкриття поліцейських архівів, скорочення державної адміністрації, збереження спільної сербсько-чорногорської держави, притягнення до відповідальності всіх, хто порушував закони в 90-ті роки і так далі. А результати такі: архіви досі закриті, Чорногорія стала незалежною державою, Косово також, представники партії колишнього президента Милошевича перебувають у владі, першого демократичного прем’єра Зорана Джинджича вбили, перший демократичний президент Воїслав Коштуниця наразі перебуває в опозиції.

Президент Борис Тадич в інтерв’ю державному телебаченню зазначив, що громадяни мають право бути невдоволеними і зауважив, що 9 років було замало для досягнення усіх бажань. А незалежна газета «Данас» нагадує, що 9 років тому громадяни пересічно заробляли ледве 100 євро, а тепер – 330.

Росія обіцяє Сербії кредит на мільярд євро

Близька до уряду газета «Політика» запевняє читачів, що візит російського президента до Сербії буде історичним. Кореспондент газети повідомляє про вчорашню зустріч в Москві міністрів закордонних справ Сербії й Росії Вука Єремича і Сергія Лаврова й робить висновок, що Росія залишається надійним другом Сербії. Інші газети аналізують економічні відносини між двома країнами й подають заяву російського міністра фінансів Олексія Кудрина, що Москва надасть Сербії кредит на один мільярд євро для покриття дефіциту в бюджеті та для інвестицій в інфраструктуру.

Щоденна газета «Дневник», котра виходить в Новому Саді, головному місті автономного краю Воєводина, висловлює сподівання, що парламент Сербії вже на першій осінній сесії ухвалить необхідні закони, якими будуть визначені повноваження крайових органів Воєводини. Палкі дебати щодо автономії Воєводини тривають уже кілька років, фактично – від демократичної революції 2000 року.

І чи не усі газети докладно повідомляють про сутички вболівальників у сусідній Боснії і Герцеґовині, в яких у неділю загинула одна особа. Висновок невеселий: стадіони в країнах колишньої Югославії стали небезпечними місцями.

(Белград – Прага – Київ)

  • 16x9 Image

    Михайло Рамач

    За освітою історик. Журналіст, поет, перекладач та сценарист. Автор шести поетичних книжок, трьох книг, політичних есе, про колишню Югославію й нинішню Сербію. Був головним редактором трьох сербських щоденних газет. Співробітник Радіо Свобода з 1998 року. В сербських ЗМІ надрукував чимало матеріалів про Україну.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG