Доступність посилання

ТОП новини

Спікер ірландського парламенту йде у відставку через зловживання


Дублін – Лондон – Спікер парламенту Ірландської Республіки заявив, що наступного тижня складе повноваження. До цього його змусили звинувачення в тому, що він зловживав видатками як на нинішній посаді, так і на попередній міністра уряду.

Спікер Джон О’Доног’ю змушений був пообіцяти піти у відставку, коли із закликом до цього виступили опозиційні партії. Лідер ірландських лейбористів Еймон Ґілмор сказав у парламенті, що, на його думку, спікер не може далі зберігати за собою посаду в ситуації, що склалося. Відтак пізно ввечері у вівторок Джон О’Доног’ю зробив заяву, що залишить свій пост.

Ірландський політичний оглядач Дейвід МакКаллах пояснив, що буде далі: «Він сказав, що піде у відставку наступного тижня. Партії «Шин Фейн» та «Фіне Ґейл» заявили, що воліли б негайної відставки, але для цього вони не мають жодних механізмів. Тож у вівторок він (Джон О’Доног’ю) зробить заяву у парламенті, піде у відставку і повернеться до лав рядових членів парламенту».

Документи, пред’явлені у парламентській бібліотеці у день голосування в Ірландії щодо Лісабонської угоди ЄС, тобто 16 днів по тому, як пан О’Доног’ю обіцяв зробити це якнайшвидше, засвідчили, що на додаток до платні спікер за два останні роки зажадав повернення видатків на суму у 200 тисяч євро.

Любитель лімузинів

Тиск на нього посилився, коли у пресі почали кружляти історії про його видатки, зокрема, про те, що він замовив собі лімузин, щоб дістатися з одного терміналу лондонського летовища Гітроу на інший, замість того, аби використати безкоштовний шатл, що здійснює цей переїзд за три хвилини. По тому, як він став спікером у червні 2007 року, О’Доног’ю витратив 90 тисяч євро на закордонні поїздки, а коли з 2002 по 2007 рік був міністром туризму, то витратив півмільйона євро на поїздки за кордон. Він платив платню 10 помічникам, тоді як у його попередника на посаді було лише 3 асистенти. Незважаючи на те, що офіс спікера в Ірландії має бути політично безстороннім, він узяв на роботу політичного радника, якому платив 100 тисяч євро на рік.

Браян Кавен, прем’єр-міністр і лідер партії «Фіанна Файл», до якої належить спікер, захистив його право зробити заяву у парламенті перед відставкою. Він сказав, що О’Доног’ю був дуже ефективним і справедливим спікером, що діяв «віддано і чесно».

(Дублін – Лондон – Прага – Київ)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG