Доступність посилання

ТОП новини
26 Квітень 2019, Київ 08:39

Елла Памфілова, несподівана героїня


Елла Памфілова.
Елла Памфілова, голова російської президентської ради з питань розвитку громадянського суспільства і прав людини, цього тижня несподівано зіткнулася з гострою критикою на свою адресу. Деякі представники правлячої партії «Єдина Росія» навіть почали вимагати її відставки. Памфілова миттєво стала героєм незалежних медіа, з нею почали робити інтерв’ю, її позицію стали захищати – ніби Памфілова є не президентським чиновником, а правозахисницею, яка розпочала власний конфлікт зі владою.

Колись популярний політик і громадський діяч, Елла Памфілова вже багато років не привертає уваги медіа. І вона зовсім не збиралася переходити з чиновників в опозиціонери. Памфілова просто повелася як тверезо мисляча людина. А в атмосфері справжнього божевілля, що точиться у певних сферах російської політики, це дійсно небезпечно.

Мова у цьому випадку йде про цькування правозахисника Олександра Подрабінека. Подрабінек висловив своє незадоволення з приводу фактичної заборони назви шашличної «Антисоветская» під тиском ветеранських організацій. Висловив у жорсткій формі, нагадав, що є і ветерани антирадянського руху.

Після таких текстів, як правило, починаються дискусії. В інтернеті, на телебаченні, в громадських організаціях. Однак лідери одіозного руху «Наші» вирішили, що виступ Подрабінека – прекрасна можливість привернути увагу до себе і продемонструвати «патріотизм». Так, як уявляють його собі відповідальні за функціонування цього створеного за вказівкою ще путінської президентської адміністрації об’єднання.

«Наші», які уславилися вже цькуванням діячів культури і таким шанобливим ставленням до Володимира Путіна, що погодилися під час зустрічі з ним не згадувати про існування президента Дмитра Медведєва, розпочали справжнє цькування правозахисника у кращих традиціях тоталітарних об’єднань 30-их років минулого сторіччя.

Ось із цим і не погодилася пані Памфілова. Вона просто нагадала політичним хуліганам, якими мають бути рамки дискусії. Погоджуватися із поглядами Подрабінека Памфілова й не збиралася. Нічого не говорила про погляди ветеранів чи «Наших». Мова в її словах взагалі не йшла про політику!

І ось тут почалося! Депутати Державної Думи від «Єдиної Росії», замість того, щоб засудити хуліганів, почали вимагати від президента відставки Памфілової. На щастя, цього разу в Кремлі знайшлися люди, які усвідомили всю ганебність ситуації.

Я впевнений: якщо б не роз’яснення президентської прес-служби, яка дала зрозуміти, що Медведєв не збирається відправляти у відставку Памфілову, цькування чиновниці продовжилося б і навіть набрало б обертів, ми стали б свідками не поодиноких заяв, а колективних звернень – ну, як у ті ж 30-ті чи 70-ті. А так депутати вмить заспокоїлись, бо знають своє справжнє місце у системі влади.

Отже, це не про політику. І не про демократію. Це саме про божевілля. В умовах відсутності політичного життя як такого, а тепер уже відстутності коштів на такі його декоративні оздоби, як «Наші» – психічно нормальна людина митєво стає героєм, коли виступає проти божевілля. Елла Памфілова повелася не як героїня, а як сумлінний чиновник, що усвідомлює свої функції.

Проте рівень божевілля в політичній еліті вона явно недооцінила...

(Москва – Прага)

Думки, висловлені в рубриці «Точка зору», передають погляди самих авторів і не конче відображають позицію Радіо Свобода.
  • 16x9 Image

    Віталій Портников

    Співпрацює з Радіо Свобода з 1991 року. Народився в 1967 році в Києві. Закінчив факультет журналістики МДУ. Працював парламентським кореспондентом «Молоді України», колумністом низки українських, російських, білоруських, польських, ізраїльських, латвійських газет та інтернет-видань. Також є засновником і ведучим телевізійної дискусійної програми «Політклуб», що виходить зараз в ефірі телеканалу «Еспресо». У російській редакції Радіо Свобода веде програму «Дороги до свободи», присвячену Україні після Майдану і пострадянському простору.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG