Доступність посилання

ТОП новини
18 Жовтень 2018, Київ 08:27

У світі схвалюють і критикують присудження Нобелівської премії Обамі


Президент Франції Ніколя Саркозі заявив, що рішення Нобелівського комітету надати премію миру президентові США Бараку Обамі свідчить про «повернення Америки до сердець людей у всьому світі».

За словами представників Єврокомісії, президент ЄК Жозе Мануель Баррозу «тепло привітав президента Обаму та наголосив, що ця нагорода є даниною його відданості цінностям миру та прогресу людства».

Палестинська влада також привітала присудження премії Обамі і висловила сподівання, що це буде додатковим стимулом для нього в просуванні мирного процесу на Близькому Сході.

Радник іранського президента заявив, що нагорода має спонукати американського президента працювати для подолання несправедливості в світі.

Водночас скептики наголошують, що Обама ще не досягнув якихось вершин на міжнародній сцені за свої дев’ять місяців президентства.

Колишній президент Польщі Лех Валенса, теж лауреат Нобелівської премії миру, заявив, що рішення щодо нагородження Обами було передчасним, бо «він не встиг нічого зробити».

Міжнародна федерація з прав людини привітала президента США, проте назвала чеченських правозахисників кращими претендентами.

Представники палестинського угруповання «Хамас» заявили, що нагорода була щонайменше передчасною.

«Талібан» засудив рішення Нобелівського комітету. Речник талібів в інтерв’ю AFP сказав, що Обама «не зробив жодного кроку до миру в Афганістані».

Барака Обаму назвали лауреатом Нобелівської премії миру «за його виняткові зусилля зі зміцнення міжнародної дипломатії та співпраці між людьми». Президент США заявив, що для нього велика честь стати нобелівським лауреатом.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG