Доступність посилання

ТОП новини

В Івано-Франківську проходить V з’їзд лемків України


Майже двісті представників з різних регіонів України приїхали на з’їзд, щоб проаналізувати роботу своїх товариств за останні чотири роки.

Івано-Франківськ вдруге приймає таке зібрання. Але між ІІ Всеукраїнським конгресом лемків у 1997 році, що проходив в обласному центрі Прикарпаття, і теперішнім V з’їздом важлива відмінність: у 2001 році було створене Всеукраїнське товариство «Лемківщина», яке об’єднує осередки з 18 областей.

За словами голови Івано-Франківського обласного товариства Степана Криницького, основне завдання вбачають у збереженні лемківської культури, розвитку традицій, підтримці самобутньої лемківської художньої самодіяльності.

Серед проблемних питань, які обговорюватимуть на з’їзді, створення сприятливіших умов для відвідання малої батьківщини – поїздок у Польщу, впорядкування там старих цвинтарів, які за 65 років позаростали травою, встановлення хрестів.

У суботу проходитиме ділова частина з’їзду, а в неділю – круглий стіл і святковий концерт.

Серед лемківських колективів з Калуша, Дрогобича, Борислава, інших міст Івано-Франківської, Львівської, Тернопільської областей є чимало таких, що мають звання народних. Вони виступатимуть на сцені обласної філармонії.

Лемки – етнографічна гілка українського народу, що проживають по обох схилах Карпат (в Західній Україні, Польщі, Словаччині). У 1944-1946 роках в Україну було депортовано близько 484 тисяч лемків і розселено майже по всіх областях.
XS
SM
MD
LG