Доступність посилання

ТОП новини

Ющенко дякує лемкам за роль у зміцненні міжнародного авторитету України


У вітанні Президента Віктора Ющенка учасникам V з’їзду лемків України мовиться: «Найвищої поваги заслуговує внесок лемків у розвиток української державності, відродження нашої духовності. Дякую вам за вашу видатну роль у консолідації світового українства, зміцненні міжнародного авторитету України».

За словами Віктора Ющенка, згуртованість лемків навколо національної ідеї, їхня вірність традиціям предків є шляхетним прикладом для українських співвітчизників – як в Україні, так й у діаспорі.

Крім того, Президент підкреслив, що біль, який зазнали лемки під час акцій комуністичних режимів із примусовим переселенням зі споконвічних земель, – це біль усього українського народу.

«Ми послідовно працюємо над тим, щоб насильно виселені в 1944-1947 роках українці одержали відповідний статус, щоб вони і їхні нащадки були захищені належними соціальними гарантіями», – мовиться у вітанні Віктора Ющенка, яке оприлюднено на сайті глави держави.

За розпорядженням комуністичної влади Польщі та СРСР, у 1944-47 роках в рамках насильницького виселення, майже 500 тисяч лемків змушені були переселитися з Ряшівського, Люблінського, Краківського воєводств Польщі у Львівську, Тернопільську, Івано-Франківську, Миколаївську області України.
XS
SM
MD
LG