Доступність посилання

ТОП новини
24 Жовтень 2018, Київ 01:45

Ющенко закликає відновити правдиву українську історію


«Нам потрібна історична правда. Без власної історії в нас не буде власної держави. Але історії правдивої», – сказав Президент в Івано-Франківську на вічі в неділю з нагоди 20-річчя перепоховання жертв комуністичного режиму в урочищі Дем’янів Лаз, повідомляє кореспондентка Радіо Свобода.

Віктор Ющенко наголосив: «ми прийняли лаковану історію». А за тим лаком, за його словами, була загублена правдива українська історія.

Згадавши місця масових поховань (а вони є майже в усіх регіонах України), голова держави навів цифри, що в Галичині у 1939–1941 роках від сталінського режиму потерпіли півтора мільйона осіб – це кожний десятий мешканець краю. Це у 3–4 рази більше, ніж у захопленій нацистами частині Польщі, яка за площею була вдвічі більшою.

Віктор Ющенко наголосив: «Дорогою, скропленою кров’ю, йшов увесь наш український народ. Радянський режим виніс йому негласний вирок: національна смерть. Відповіддю на терор стала масова боротьба українців у роки Другої світової війни відразу проти двох світових тоталітарних сил – нацистської і радянської».

Воїни УПА «у відчайдушній, практично безнадійній борні боронили своїх дітей, свої сім’ї, свою землю і нашу націю», сказав Президент, наголосивши, що такою є правда.

«Правда – єдиний шлях до очищення і внутрішнього миру, до розуміння справжньої сутності самого себе, свого народу, його призначення в майбутньому. В посттоталітарній, в постколоніальній, в постгеноцидній Україні правда життєво необхідна, як ліки, як повітря», – заявив голова держави.

За словами Віктора Ющенка, «відновлення історичної істини і справедливості – основа нашого національного відродження»: «Власна національна історія засвідчує одне: про власне майбутнє нашої нації».

І ця правда потрібна не лише Україні, а й Європі та всьому світові, сказав Президент на місці, де 20 років тому у трьох могилах було виявлено останки понад півтисячі людей, закатованих енкаведистами в червні 1941 року.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG