Доступність посилання

ТОП новини

Тимошенко як єдиний демократ: інтелігентський одобрямс


При цьому в частині таких звернень міститься також заклик підтримати Юлію Тимошенко і не висувати свої кандидатури й до інших претендентів на Президента на наступних виборах, як-то до Віктора Ющенка, Арсенія Яценюка, Сергія Тігіпка, Юрія Костенка, Анатолія Гриценка та інших.

За повідомленнями агентств у неділю, з таким зверненням виступили, зокрема, понад сто діячів освіти, науки, медицини, культури, мистецтва та літератури Кіровоградської області.

Такі самі зібрання інтелігенції, які поухвалювали схожі звернення, пройшли і в Житомирській та Вінницькій областях.

Організатори таких зібрань заявляють про бажання «зробити все можливе, щоб наша країна нарешті мала гідного керманича».

Дехто з промовців на цих зібраннях, крім дифірамбів Юлії Тимошенко, висловлював і критику на адресу Президента Віктора Ющенка.

Попередніми днями повідомляли й про аналогічні зібрання й аналогічні заяви понад ста представників інтелігенції та ділових кіл Севастополя чи понад двохсот лідерів регіональних еліт, представників інтелігенції та ділових кіл зі Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської, Рівненської, Волинської, Чернівецької та Закарпатської областей.

Тимошенко – «націонал-демократ»? «Політичний міф»!

У зв’язку з цим народний депутат Ярослав Кендзьор (фракція «Наша Україна – Народна самооборона») іще в п’ятницю застеріг від створення «політичного міфу», що єдиним кандидатом на пост Президента від національно-демократичних сил є Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко.

«Сьогодні в Україні представники української псевдоеліти формують ці політичні міфи, вводячи в оману мільйони людей», – сказав він.

«Заявляючи, що єдиним кандидатом від національно-демократичних сил на президентських виборах може бути лише Юлія Тимошенко, вони дурять людей. Я ніколи не погоджуся, що Юлія Володимирівна має якийсь стосунок до поняття національної демократії», – заявив Ярослав Кендзьор.

За його словами, ідейно-політичні погляди, а також практична діяльність Тимошенко та її політичної сили не відповідають національно-демократичним критеріям.

«Вона є представниця лівої, скоріше соціал-демократичної ідеї, але не національно-демократичної. При всій повазі до прем’єра, вона може бути єдиним кандидатом від лівих сил», – зауважив народний депутат.

Ярослав Кендзьор також наголосив, що єдиним кандидатом на Президента від українських національно-демократичних сил може бути тільки чинний голова держави Віктор Ющенко.

Осанна в вишніх

Про рівень аргументації учасників зборів на підтримку Тимошенко можна судити з цитат із їхніх звернень і виступів, які наводить агентство «УНІАН».

Наприклад, у зверненні інтелігентів Кіровоградщини до політиків і до виборців, яким «не байдужий демократичний вибір країни», мовиться: «Якщо ви вважаєте себе представниками прогресивного демократичного табору, доведіть це! Не варто розпорошувати голоси виборців. Об’єднайтесь навколо єдиного кандидата – Юлії Тимошенко, яка сьогодні має найбільший рейтинг серед імовірних кандидатів на президентську посаду від демократичних сил».

Документ підписали, серед інших, голова Кіровоградської облради Микола Сухомлин чи голова Кіровоградської обласної спілки журналістів Юрій Сердюченко.

«В Україні, на щастя, немає тайфунів та землетрусів. Є землетруси лише в головах окремих політиків. А нам потрібен розумний поводир. Керівник, у якого є три головні для нації якості: мудрість, енергія і любов. Любов непоказна, незрадлива, любов до рідної країни та свого народу. Саме ці якості є лише в одного політика – Юлії Тимошенко, котра живе і працює за простою і дохідливою формулою: добро роби, зло – ні», – заявив, за повідомленнями, голова Кіровоградського осередку Національної спілки письменників України Віктор Погрібний.

А на зібранні інтелігенції Житомирської області голова обласної спілки художників Василь Кондратюк закликав чоловіків-політиків поступитись місцем жінці.

Головний лікар одного з медичних закладів області Володимир Головаков заявив, що медицину відроджує Тимошенко, а не Ющенко. «Зараз, як ніколи раніше, велика увага приділяється медицині на різних рівнях. Закуповується обладнання, транспорт, відроджується сільська медицина, ФАПи та амбулаторії… Це не гамма-ніж Президента, який так ніхто і не побачив, а реальні дії, які ми, медики, вже відчули і повірили, що нам і надалі сприятимуть в роботі на благо нації», – заявив він.

А ректор Житомирського інституту журналістики Андрій Близнюк закликав Юлію Тимошенко «не повторювати помилку 2004 року», коли «фактично свою перемогу на виборах» вона «віддала» іншій людині.

Представники інтелігенції Вінниччини теж переконані, що Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко – «єдиний, надійний кандидат від демократичних сил». «У своїй діяльності Юлія Володимирівна не відступила від своєї передвиборної кампанії, і в умовах світової кризи діє правильно і результативно, втілюючи свою Програму в життя», – наголосили вони у своїй заяві.

Свою підтримку також виявили представники національних меншин, зокрема юдейська й мусульманська громади Вінницької області, Літинський районний осередок громадської організації «Україна – Німеччина», Шаргородська районна культурно-просвітницька Спілка поляків імені Хмельовського. Вони вважають, що Юлія Тимошенко – «вмілий лідер, толерантний до усіх національних меншин та релігійних конфесій, дбає виключно в інтересах кожного громадянина України та в інтересах української держави».

«Юлія Тимошенко є справжнім харизматичним лідером нації. Вона дослухається до авторитетного слова науковців щодо пріоритетів економічного розвитку країни, учителів – щодо реформування системи освіти, працівників культури – щодо підвищення духовності української нації, господарників – щодо поліпшення інфраструктури регіонів», – сказав заслужений діяч мистецтв України, директор обласного художнього музею Ілля Безбах.

«Саме тому ми закликаємо усіх мислячих людей висунути Юлію Тимошенко єдиним кандидатом на Президента України від демократичних сил, яка має великий авторитет не тільки в нашій державі, а й за рубежем», – заявили представники Спілки підприємців та Асоціації фермерів Вінницької області.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG