Доступність посилання

ТОП новини

Шпигунські пристрасті: міністр освіти викрив заступника голови СБУ


Заступник голови СБУ Андрій Кислинський

Київ – Міністерство освіти України підтвердило інформацію про те, що в заступника голови СБУ Андрія Кислинського відсутній диплом про вищу освіту. Про це повідомив міністр освіти Іван Вакарчук. Тим часом, у СБУ очікують на результати перевірки Головного управління державної служби України (Головдержслужби), а експерти кажуть про деградацію провідної української спецслужби.

Робоча група Міносвіти підтвердила відсутність у заступника голови СБУ Андрія Кислинського диплома про вищу освіту. Як заявив міністр освіти Іван Вакарчук, у перебігу перевірки Київського національного університету імені Тараса Шевченка не виявлено інформації ані про зарахування Кислинського Андрія Миколайовича на навчання, ані про його випуск. «Інформація про його диплом у загальній базі Міносвіти відсутня», – зазначив міністр.

Першим про фальшивий диплом заступника голови СБУ повідомив народний депутат, а нині керівник кримської міліції Геннадій Москаль. У відповідь Андрій Кислинський заявив, що його диплом справжній, проте не назвав ані тему дипломної роботи, ані її керівника.

В СБУ Андрій Кислинський прийшов із Секретаріату Президента. Будучи заступником голови Секретаріату, він відзначився тим, що звинуватив Прем’єр-міністра Юлію Тимошенко у державній зраді. Оглядачі зазначають, що, серед іншого, Андрій Кислинський контролює в СБУ питання освіти.

У СБУ чекають результатів ще однієї перевірки

У приймальній Андрія Кислинсього Радіо Свобода порадили звернутися за коментарем до прес-служби СБУ. «Ситуацію перевіряє Головдержслужба, яка й бере на роботу чиновників – людей, які мають статус державного службовця, – повідомила речниця СБУ Марина Остапенко. – Отже, давайте дочекаємося висновків цієї комісії. І тоді вже колегія СБУ прийме рішення – знову ж таки – за результатами висновків Головдержслужби».

Тим часом, експерти кажуть про необхідність негайного реагування з боку голови СБУ та Генпрокуратури. Адже подібний випадок є безпрецедентним у практиці спецслужб. «Такі випадки – це ганьба для спеціальних служб будь-якої держави, – каже колишній заступник голови СБУ, а нині заступник голови фракції БЮТ Андрій Кожемякін. – І пан Наливайченко (голова СБУ) повинен якось рухатися в своєму господарстві. Бо він щось взагалі не реагує на деякі призначення».

У Генпрокуратурі чекають на звернення

Перший заступник голови парламентського комітету із законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності депутат-регіонал Володимир Сівкович каже, що в даному випадку порушувати кримінальну справу треба не лише за підробку документів, але й за халатність – проти тих, хто мав здійснювати перевірки при прийомі Андрія Кислинського на роботу.

«По-перше, це кримінальна стаття – підробка документів. До п’яти років – якщо це призвело до тяжких наслідків, якщо не призвело, то засуджують умовно, – зазначає він. – По-друге, це свідчить про те, що, коли доступ до державної таємниці йому давали, то нічого не перевіряли. Тому справу порушувати треба ще й за халатність і невиконання службових обов’язків. По-третє, це свідчить про те, що Служби безпеки України у нас немає. У нас призначають заступниками аферистів».

Тим часом, речник Генпрокуратури Юрій Бойченко заявив, що Генеральна прокуратура відреагує на цю інформацію лише у випадку, якщо до них надійде офіційне звернення.

(Київ – Прага)
  • Зображення 16x9

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG