Доступність посилання

ТОП новини

Посол України в ООН: заяви Росії про можливість ядерного удару – «елемент тиску»


Сьогоднішня заява секретаря Ради нацбезпеки Росії про те, що нова редакція військової доктрини цієї країни не виключає нанесення превентивного ядерного удару по агресору, може свідчити про використання «арсеналу радянської дипломатії» з боку Росії.

Про це в інтерв’ю Радіо Свобода заявив постійний представник України при ООН Юрій Сергєєв.

«Напрошується питання, чому зараз, чому в цей час. Перше, що мені приходить на думку, це моя особиста думка, радянська дипломатія і політикум використовували силовий тиск у заявах для того, щоб зміцнити свою позицію. Сьогодні Росія і США перебувають у процесі по скороченню ядерного озброєння... Вже пройшли кілька етапів. І я не виключаю, що це може бути елементом тиску, бо в документі є різного роду параметри, які можуть не влаштовувати», – сказав Сергеєв.

За його словами, з точки зору дипломатії, «ця заява і саме рішення потребує детального вивчення експертами, що мається на увазі під агресором, умови і так далі. Тоді, очевидно, на це все має бути якась офіційна реакція».

Щодо того, якими мають бути дії України в цій ситуації, посол при ООН заявив, що такі заяви з боку Москви мають спонукати Київ активізувати переговори про те, яким чином мають діяти механізми гарантій, надані Україні після її відмови від ядерної зброї.

Сьогодні секретар Ради національної безпеки Росії Микола Патрушев в інтерв’ю газеті «Ізвєстія» заявив, що нова редакція військової доктрини не виключає нанесення превентивного ядерного удару по агресору. За його словами, до кінця року нова редакція військової доктрини буде готова для представлення президентові Росії.

Чинна нині доктрина була ухвалена в 2000 році. У ній, зокрема, мовиться, що Росія залишає за собою право застосовувати ядерну зброю у відповідь на ядерний напад чи масштабну війну проти неї.
XS
SM
MD
LG