Доступність посилання

ТОП новини
24 Вересень 2018, Київ 22:05

Українські заробітчани просять законодавчо закріпити їхній статус


Українські заробітчани Італії, Іспанії та Португалії просять Україну законодавчо закріпити для них статус трудових мігрантів. Відповідний законопроект розробили та запропонували уряду України та парламенту лідери найбільших громадських організацій українців у цих країнах.

Серед їхніх вимог – покращити роботу українських консульств закордоном, забезпечити українських мігрантів правом страхування, зокрема на випадок смерті. Визнати в Україні закордонні дипломи, а не вимагати від дітей українських заробітчан здавання тестів, як це відбувається нині. Крім того, українські мігранти просять забезпечити їх виборчим правом.

«У нових поправках до Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо виборів президента скасована стаття, що можна подаватись і реєструватись в день виборів. Тобто на наступних виборах Президента зможуть проголосувати тільки ті громадяни України, які стоять на консульському обліку», – заявив голова Спілки українців в Португалії Павло Садоха.

За його словами, в Португалії нині не зареєстровані у консульстві близько 70% українців. Схожа ситуація в Італії та Іспанії.

Інша вимога українських заробітчан – право на освіту. За словами голови Спілки українців в Португалії, в країні недостатньо українських шкіл. А ті освітні заклади, які вже існують в країні, починають змінювати український напрям діяльності, каже Павло Садоха.

«Українські школи закордоном створені виключно з ініціативи самих іммігрантів, були центрами української культури, підтримували все українське. Зараз вони входять в організації, які не є українськими. Наприклад, у Португалії Українська міжнародна школа співпрацює з так званою слов’янською школою при російській організації «Мир», співпрацює виключно з російським посольством і не співпрацює з українським посольством», – заявив Садоха.

Офіційної статистики про українців в Італії, Іспанії чи Португалії не існує. За даними Міністерства праці та соціальної політики, на заробітки закордон з України виїхали близько 3-3,5 мільйона українців. За неофіційними даними, на заробітках закордоном перебуває близько 7 мільйонів українців. Причому лише 3 % з них працевлаштовані офіційно.

Recommended

XS
SM
MD
LG