Доступність посилання

ТОП новини

Українські правоохоронці посилюють контроль за російськими вояками у Криму


Севастополь – Командування Чорноморського флоту Росії протестує проти перевірок російських військових автомобілів, що пересуваються Севастополем. Про це повідомила низка російських та українських мас-медіа. За їхніми даними, Державтоінспекція і Служба безпеки України посилили контроль за пересуванням російських військовослужбовців у Криму.

За цими повідомленнями, командування Чорноморського флоту Росії висловило обурення відновленням перевірок автотранспорту, котрий належить російському флоту, співробітниками Державтоінспекції Севастополя. При цьому інформагенції та інтернет-видання посилалися на офіційний сайт Чорноморського флоту Росії, де, начебто, було розміщено заяву Служби інформації і громадських зв’язків флоту.

А та нібито стверджувала, що 13 жовтня співробітники ДАІ за участю представників СБУ перевіряли «всі види військового автомобільного транспорту, в тому числі санітарні машини». Після цього складалися акти про порушення порядку пересування автотранспорту ЧФ територією України. Командування флоту назвало ці випадки «проявом неповаги» до статусу військових формувань Російської Федерації, а також «недружнім кроком, спрямованим на погіршення російсько-українських відносин». Воно ж доповіло про це головнокомандувачу Військово-морського флоту Росії і поінформувало російські дипломатичні установи в Україні та МЗС Росії.

Чи був протест насправді?

Водночас, за даними Радіо Свобода, офіційного сайту Чорноморського флоту Росії, на який посилаються інформагенції та інтернет-видання, насправді не існує. Згаданої заяви на сторінці Служби інформації і громадських зв’язків Чорноморського флоту на офіційному сайті Міністерства оборони Росії немає. Зате з’явилася вона на російськомовному інтернет-сайті flot.sevastopol.info http://flot.sevastopol.info, розміщеному в Техасі, США.

Дізнатися у начальника Служби інформації і громадських зв’язків Чорноморського флоту Росії, капітана 1-го рангу Андрія Крилова, чи була така заява, і якщо так, то чому вона була оприлюднена не на офіційному сайті Міноборони Росії, а на американському інтернет-ресурсі, не вдалося. У середу весь день телефони Служби або ж не відповідали, або ж були зайняті.

У прес-службі Севастопольського управління міліції теж спершу відмовлялися від коментарів, а потім взагалі перестали знімати телефонну слухавку, на іншому кінці дроту лише включався автовідповідач. Так само не виялося на робочому місці і прес-секретаря міського управління СБУ.

Але військові джерела Радіо Свобода у Севастополі повідомили, що насправді українські правоохоронці прискіпливіше контролюють пересування російських військових та їхньої техніки ще від початку жовтня, коли до місцевої міліції та СБУ надійшли відповідні внутрішні розпорядження, що стали реакцією на липневе «катання» росіянами бойових ракет житловими кварталами Севастополя. Тоді міліція, за інформацією СБУ, тричі поспіль затримувала автомобілі Чорноморського флоту Росії, котрі без попередження української влади і всупереч правилам дорожнього руху, внутрішнім інструкціям і російсько-українським міжурядовим угодам, перевозили людними вулицями корабельні ракети. Водночас, військові джерела не виключають, що українські спецслужби знову отримали інформацію про можливе несанкціоноване перевезення росіянами якоїсь зброї.

(Севастополь – Київ – Прага)
  • Зображення 16x9

    Володимир Притула

    Кримський журналіст. Співпрацюю з Радіо Свобода з 1990 року. Керівник проєкту Радіо Свобода «Крим.Реалії» з березня 2014 року. В грудні 2014-го був змушений покинути півострів. Заслужений журналіст України.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG