Доступність посилання

ТОП новини

Український корабель вирушив на натовську операцію проти тероризму


Вихід корвета «Тернопіль» із Севастопольської бухти, 15 жовтня 2009 р.

Севастополь – 15 жовтня з пункту базування Севастополь вийшов корвет «Тернопіль» Військово-морських Сил України для виконання завдань антитерористичної операції НАТО «Активні зусилля». Як повідомив прес-центр ВМС України, корабель братиме участі у здійсненні моніторингу та патрулювання Середземного моря у складі з’єднань Об’єднаних збройних сил Північноатлантичного альянсу.

На борту корвету «Тернопіль» перебуває доглядова команда від екіпажу корабля та підрозділу морської піхоти. Отримані українськими військовими дані передаватимуться у Морський оперативний центр у Неаполі (Італія) та у Центр судноплавства НАТО, що у Нортвуді (Велика Британія).

Перед відходом корвету «Тернопіль» на борту корабля відбувся мітинг, у якому взяли участь командувач Військово-морських Сил України адмірал Ігор Тенюх, представники міської влади, духовенства, ветерани флоту. Виступаючи перед моряками, адмірал Тенюх висловив впевненість, що екіпаж корвета «Тернопіль» гідно виконає завдання, які поставлені Верховним Головнокомандувачем – Президентом України, керівництвом Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України.

За словами командувача, виконання екіпажем корвету «Тернопіль» завдань за програмою антитерористичної операції «Активні зусилля» має для українського флоту велике значення. Середземноморський похід — добра морська практика для екіпажу. Разом з тим, це яскравий приклад для інших кораблів у підготовці Військово-морських Сил України стосовно виконання завдань за призначенням, сказав адмірал Тенюх.

За повідомленням прес-центру ВМС України, корабель стовідсотково укомплектований особовим складом, екіпаж допущений до обслуговування матеріальної частини та до виконання бойових вправ.

В антитерористичній операції «Активні зусилля» корвет «Тернопіль» бере участь вчетверте. Але під час патрулювання у визначеному районі Середземного моря екіпаж «Тернополя» вперше перебуватиме у складі тактичних з’єднань кораблів Північноатлантичного альянсу, де проведе тренування і практичні дії з моніторингу цивільного судноплавства, збору та обліку інформації щодо умовних підозрілих суден, їх супроводження та огляду, супроводження суден з особливо важливими вантажами, протимінного забезпечення цивільного судноплавства, аналогічні тим, які виконують кораблі під час антитерористичної операції Північноатлантичного альянсу «Активні зусилля».

Бойове чергування українського корвету в Середземному морі триватиме до кінця листопада поточного року.

(Севастополь – Київ – Прага)
  • Зображення 16x9

    Володимир Притула

    Кримський журналіст. Співпрацюю з Радіо Свобода з 1990 року. Керівник проєкту Радіо Свобода «Крим.Реалії» з березня 2014 року. В грудні 2014-го був змушений покинути півострів. Заслужений журналіст України.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG