Доступність посилання

ТОП новини

Гімн Італії і реклама панчох. Патріотизм чи несмак?


Рим – Чи доречно поєднувати у рекламі бізнес-інтереси і національні символи країни? Як далеко можна заходити у створенні рекламного продукту? Полеміка на цю тему розгорілася в Італії. Відома марка з виробництва жіночих панчіх використала у відеоролику мелодію національного гімну з перекрученими словами.

Оригінальна назва італійського гімну «Браття Італії». У телерекламній версії фірми Calzedonia приємний жіночий голос співає «Сестри Італії». На тлі італійського села і міста змінюються зображення жінок, одягнених у панчохи і гольфи рекламованої марки. А в кінці посвята: «Італії, Вікторії, Лаурі та всім іншим».

Після кількох днів ефірної презентації телеролика, не забарилися реакції «за» і «проти». «Із піснею усіх італійців не слід гратися. Гімн не можна кидати під ноги. Чути його в рекламі жіночих панчіх – це просто сором», – вкрай обурено відреагував голова північно-східної провінції Савона Анджело Ваккарецца. Сенатор Мауріціо Ґаспаррі висловився м’якше і додав, що бажано не змішувати бізнес-інтереси з національним гімном, який завжди слід поважати. Деякі посадовці вимагали зняти відео з ефіру.

Юридично все в порядку


Фахівець із телереклами Стефано Юрґенс вважає, що дискусії зайві. Він зазначив: «Автори відеоролика задумали так: Італія має форму жіночого чобота, в середині цього чобота може бути жіноча нога, звичайно, одягнена у колготки. До того ж, назва країни «Італія» жіночого роду. Не думаю, що у цьому є зневага національного гімну».

Глядацька аудиторія та відвідувачі комерційних веб-сайтів розділилися. Окрім критичних зауважень лунають і позитивні відгуки, які нічого образливого у рекламі не помітили. Дехто, як журналіст Джорджо Джаковаццо, просто жартівливо зазначає: «Раніше ми вели полеміку, що наші футболісти не знали слів гімну. Тепер, коли у гарному аранжуванні лунає мелодійний голос, і, дивлячись на колготки на гарних жіночих ногах, футболісти швидше вивчали б слова».

Із юридичної точки зору рекламне відео фірми Calzedonia відповідає усім нормам. Національний гімн лунає під час святкових та урочистих жалобних заходів. В Італії немає закону, який би забороняв використання цієї пісні в інших ситуаціях, кажуть адвокати із захисту авторських прав.

Заради жіноцтва

Компанія-виробник телеролика стверджує, що не мала на меті поглумитися або сатирично представити національний символ. «Зі словами «Італія» і «Вікторія» рекламне відео возвеличує усіх жінок і їхні нескінченні можливості», – виправдовується італійська фірма з виробництва панчіх і колготок Calzedonia.

Водночас мало хто сумнівається, що творці реклами свідомо наважилися на провокативний крок. Добре чи погано, а про них таки говорять. Відеоролик «Сестри Італії» продовжують крутити.

Років п’ять тому подібні дискусії захопили й Україну, коли артист естради Андрій Данилко (Вєрка Сердючка) виконував пісню зі словами: «Ще не вмерла Україна, єслі ми гуляєм так». Тоді серед коментарів чулося, що, мовляв, важко уявити, як десь у Європі, Америці чи Африці перекручують власний національний гімн. Про смаки не сперечаються. Одні відкинули пісню в розряд «дешевого базарного балагану», інші продовжують танцювати під неї на масових гулянках. І поняття національної свідомості залишається у кожного своє.

(Рим – Прага – Київ)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG