Доступність посилання

ТОП новини
18 Квітень 2019, Київ 15:38

«Україна потребує Європи, так само, як Європа має потребу в Україні» – голова Європарламенту


Президент України Віктор Ющенко і голова Європарламенту Єжи Бузек. Брюссель, 15 жовтня 2009 р.

Брюссель – Київ докладає зусиль, аби знайти підтримку українським євроінтергаційним прагненням і серед країн старої Європи. У четвер Президент Віктор Ющенко розпочав свій перший офіційний візит до Бельгії. Проте, він не обмежився зустрічами із бельгійським королем Альбертом, прем’єр-міністром Германом Ван Ромпеєм чи представниками сенату. Українські перспективи в об’єднаній Європі були темами обговорень Віктора Ющенка із головами Єврокомісії та Європарламенту.

Найцікавіше було усвідомити, що навіть керуючи парламентом об’єднаної Європи, Єжи Бузек залишився вірним своїм проукраїнським позиціям. Його заяви після зустрічі із Президентом України були тому яскравим свідченням.

«Україна та Євросоюз мають потребу одна в одній!», – зазначив голова Європарламенту. «Так само, енергетичні виклики, що загрожують Європі, такі ж актуальні й для України, тому інвестиційна угода в українську газову галузь у цьому сенсі є важливим кроком у бік покращення», – зазначив Єжи Бузек. Він висловив сподівання, що демократичні перетворення в українському суспільстві здійснюватимуться із успіхом.

«Чекаємо прозорих та чесних виборів»

Не оминув голова Європарламенту й майбутніх президентських виборів.

«Ми очікуємо чесних, прозорих та демократичних виборів в Україні через три місяці й надіємося, що вони будуть такими ж, як і в третьому раунді виборів 2004 року, – зауважив Єжи Бузек. – На вимогу виборчого комітету ми надсилаємо до України спостерігачів і бажаємо всім українцям найкращих успіхів на шляху до демократії та ринкової економіки».

Також Єжи Бузек висловив переконання, що на саміті «Україна-ЄС» у грудні буде підписана, принаймні політична угода про асоціацію між Україною та Євросоюзом.

Будь-яке зближення між Україною та європейською співдружністю, як власне і НАТО, сприймається доволі насторожено найближчою і спільною для обох сторін сусідкою – Росією. Тому, саме після зустрічі Президента України з головою Європарламенту Єжи Бузеком це питання цікавило й журналістів.

«Ми хочемо бути самодостатніми» – Ющенко

«Євросоюз – це незалежне формування, а Україна – незалежна держава, тож наші стосунки – це стосунки між двома незалежними державами, – відповів голова Європейського парламенту. – У будь-якому рішенні, які ми ухвалюємо між Україною та ЄС, немає нічого, що було б направлене проти іншої країни, включно із Росією».

А Віктор Ющенко зі свого боку додав: «Ми говоримо про те, що Європейський Союз – це один із унікальних політичних, економічних та ділових майданчиків. Не використовувати цю можливість було б великою помилкою української політики. Коли ми засвідчуємо свою інтеграцію до Європи – це не данина моді, а данина нашим спільним інтересам. Коли йдеться про вступ до НАТО – це не є політикою проти когось третього. Ми просто хочемо бути самодостатніми, а самодостатніми є лише країни, інтегровані до принципів колективної безпеки».

Якщо говорити про пересічних українців, то у стосунках із ЄС, чи Бельгією, куди прибув український президент, їх найбільше турбує питання віз.

Візові й безвізові режими

І саме на візове питання Віктор Ющенко звернув увагу і під час розмови з головою Єврокомісії Жозе Мануелем Баррозу, а також і Єжи Бузеком, і, вочевидь, із лідерами Бельгії – країни, що фігурує між державами ЄС, отримати візу якої для багатьох українців залишається складною справою.

«У стосунках із Європейським Союзом у нас є одна проблема. Це стосується країн Італії, Іспанії і т. д. – країн, із якими формування безвізового діалогу вирішується складно на двосторонньому рівні, – зауважив Президент України. – Тому, нам треба посилити цей напрямок роботи. Друге, це компонент безплатних віз, який нам слід значно розширити. Третє, прийняти (дорожню) карту переговорів із безвізового режиму. І документ саміту «Україна – Європейський Союз» від 4 грудня 2009 року повинен це закріпити».

Віктор Ющенко додав, що три четвертих пунктів Угоди про асоціацію між ЄС та Україною сторони вже пройшли.

(Брюссель – Прага – Київ)

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG