Доступність посилання

ТОП новини

Російське «Повстання маріонеток» і «в’язнична проблема» Бельгії (огляд європейської преси)


Брюссель – Сьогоднішня франкомовна преса Європи зосередила увагу на банках, аналізі протесту депутатів російської опозиції і ставить питання спроможності Росії виконати свої газові зобов’язання, а також обговорює збільшення військ НАТО в Афганістані. Зокрема, видання країн Бенілюксу констатують, що рішення лідерів держав «Групи двадцяти» не виконуються, а кількість вояків НАТО в Афганістані не поповнюватиметься, у всякому разі, за рахунок французів.

Впливова французька газета Le Mond на першій сторінці розмістила статтю щодо банківської системи, яка після 13 місяців кризи почала показувати приголомшливі результати. «У той час, коли світова економіка продовжує котитися донизу, а безробіття стрімко зростає, – пише видання, – біржові показники засвідчують значний прогрес. Констатуючи рекордні прибутки, американські банки готують чималі преміальні до зарплат своїм працівникам. Це доводить, що нещодавні зустрічі «Групи двадцяти» не принесли бажаних результатів».

«Le Mond» також звертається до газової теми і висловлює сумніви у спроможності Росії дотримати всіх своїх обіцянок, як на Заході, так і на Сході. «Володимир Путін, – пише газета, – розгорнув широку кампанію із укладень газових контрактів. Проте обіцянки та угоди не наповнюють труб блакитним паливом. Російська видобувна промисловість після 5-річної стагнації почала стрімко котитися донизу, а родовища у Сибіру далекі від технологічного забезпечення. До того ж, той самий газ, що Кремль тільки нещодавно пообіцяв Європі, нещодавно був також обіцяний Китаю».

Чи варто надсилати додаткові війська до Афганістану? – такому питанню присвячена стаття міжнародного розділу іншої французької газети «Le Figaro». «Ніколя Саркозі відрізав: «Франція більше не надішле туди жодного солдата», – цитує газета французького президента. Після того, як США й Великобританія оголосили про підсилення військ НАТО в Афганістані своїми вояками, настала черга визначитися й для інших країн-членів альянсу. Тим часом Франція, хоч і погоджується з тим, що боротися із афганськими талібами треба обов’язково, але не має наміру збільшувати свій 3-тисячний контингент. Збільшувати війська для боротьби проти «Талібану» слід виключно за рахунок самих афганців, зауважив президент Франції.

Бельгійське видання Le Soir також повертається до теми Росії і запитує: «Демонстративне покидання зали засідань російської Думи опозиційними депутатами – що це: неочікуваний сплеск демократії чи театральна постановка»? Перемога на недільних місцевих виборах «путінської» «Єдиної Росії» поставлена під сумнів частиною депутатів. Російська Дума, роль якої вже тривалий час зводилася до звичайного рупора «Єдиної Росії», з кожними виборами все більше наповнювалася однопартійцями Путіна, – пише видання. – Тим часом, акція протесту опозиції отримала мовчазну підтримку президента Дмитра Медведєва. Вочевидь, це слід розуміти, як чергову спробу дещо відмежуватися від прем’єра Путіна, з прицілом на президентські вибори 2012 року, – додає автор статті під заголовком «Алло. Це Медведєв».

Інша бельгійська газета «La Libre Belgique», називаючи протест опозиції російської Думи «Повстанням маріонеток», до того ж цитує голову Центральної виборчої комісії Росії Володимира Чурова, який сказав: «...повстанці діють під впливом закордонних сил, що шукають шляхів дестабілізувати Росію».

Це ж видання турбує й інша проблема, цього разу місцевого характеру: йдеться про переповнені бельгійські в’язниці. Журналісти схиляються до дещо незвичної ідеї, пропонуючи утримувати в’язнів у в’язницях сусідніх Нідерландів, де, як виявляється, є багато місця. «Офіційний Амстердам, – пише видання, – ще у червні цього року висловився позитивно і може надати у розпорядження Бельгії тисячі вільних камер». Тим часом, інша бельгійська газета «Le Jour», висуває іншу ідею і проводить аналіз можливого переобладнання численних порожніх військових казарм на в’язничні камери задля утримування засуджених на своїй території.

(Брюссель – Прага – Київ)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG