Доступність посилання

ТОП новини

КСУ визнає п’ять норм закону про вибори президента неконституційними – ЗМІ


У Конституційному Суді України підготовлено проект рішення про нову редакцію закону про вибори Президента. За попередніми даними, п’ять положень недавно затвердженого документа визнано неконституційними.

Про це повідомив тижневик «Дзеркало тижня», посилаючись на свої джерела в Конституційному Суді.

Зокрема, суд визнав такою, що не відповідає Основному Закону норму, згідно з якою правом участі у виборах за межами країни наділяються тільки громадяни, котрі перебувають на консульському обліку в дипломатичних представництвах України.

Також не пройшли перевірку КСУ заборона на участь в роботі виборчих комісій громадян, котрі не проживають в межах конкретного виборчого округу, а також відмова від розгляду ЦВК і судами скарг в день голосування.

Крім того, Конституційний Суд готовий визнати неконституційною передачу даних виборчого реєстру політичним партіям, що мають фракції у Верховній Раді.

При цьому, за даними «Дзеркала тижня», відповідні політичні структури вже встигли отримати інформацію з реєстру.

Президент Віктор Ющенко 14 вересня звернувся до Конституційного Суду з конституційним поданням про відповідність Конституції окремих положень закону «Про вибори Президента України» в редакції, ухваленій парламентом 21 серпня 2009 року після подолання вето глави держави.
XS
SM
MD
LG