Доступність посилання

ТОП новини
19 Грудень 2018, Київ 02:12

Росія відновила консультації зі вступу до СОТ (огляд російської преси)


Прага – Делегації Росії, Казахстану та Білорусі домовилися відновити консультації зі вступу до СОТ кожної із цих країн окремо. Таке рішення ухвалили після безуспішного намагання просувати ідею одночасного вступу, пишуть головні російські видання. Багато уваги російська преса приділяє також арешту міністра внутрішніх справ Бурятії та звинуваченням у фальсифікації результатів виборів до міської думи Москви.

Усі три країни, що утворили Митний союз, – Росія, Казахстан і Білорусь вирішили відновити діяльність окремих робочих груп із приєднання до Світової організації торгівлі, повідомляє газета «Комерсант». Тепер, як визнав один із російських учасників переговорів, головне – надолужити час і «відновити втрачену довіру». Офіційні Москва та Астана можуть сподіватися на певний поступ у переговорах, а от Білорусь не мала досі прогресу у цій справі з 1997 року, констатує видання.

Російська «Ґазета» нагадує, що спільну заяву про намір одночасно вступити до СОТ три країни зробили ще у червні цього року, але технічних можливостей для цього не виявилося. Досі існувала практика лише «індивідуального» вступу. До того ж, країни члени Митного союзу перебувають на різних етапах переговорів. І рішення про одночасний вступ лише затягнуло цей процес для Росії.

«Ведомості» ж цитують директора інформбюро з приєднання Росії до СОТ Олексія Портанського про те, що перспективи одночасного вступу Митного союзу до Світової організації торгівлі «дуже туманні, адже викликають багато запитань у членів організації».

Міністра внутрішніх справ Бурятії підозрюють у контрабанді

Уся російська преса повідомляє про арешт співробітниками ФСБ у суботу, 17 жовтня, міністра внутрішніх справ Бурятії генерал-майора Сюсюри. Його доправили до Москви й помістили у слідчий ізолятор «Лефортово». Газети «Время новостей» і «Комерсант» висловлюють однакові неофіційні версії арешту високопоставленого чиновника. За їхніми даними, генерала затримали у зв’язку із розслідуванням кримінальної справи про контрабанду золота, порушеної 5 жовтня проти керівництва ювелірного голдингу «Алтин». А «Московский комсомолец» вважає, що мова може йти також про контрабанду лісу до Китаю та м’яса з Монголії.

Голова ЦВК Росії відкидає звинувачення

Голова Центрвиборчкому Росії Володимир Чуров відкидає звинувачення у фальсифікації результатів виборів від 11 жовтня до Думи Москви. Він наголошує, як передає «Время новостей», що ЦВК не займається організацією голосування на регіональних виборах. Чуров вважає, що найбільше під час «московських виборів постраждала партія влади, адже виборчкоми відмовили у реєстрації 5,5% відсоткам кандидатів від «Єдиної Росії». А заклики до перерахунку голосів голова ЦВК Росії назвав «закликом до зміни передбачених законом процедур». «Комерсант» же розповідає, що московська виборча комісія висловила готовність звернутися з усіх встановлених фактів фальсифікації до прокуратури і чекає, щоб партії надали до 22 жовтня відповідні заяви й документи. Москвиборчком також готовий і до перерахунку голосів, якщо таке рішення ухвалить суд, пишуть «Ведомости». Але комуністи, найбільше незадоволені результатами виборів до Московської Думи, заявили, що самі будуть позиватися до суду.

Фракції ж ЛДПР та «Справедливої Росії», які теж мали претензії до регіональних виборів і вимагали особистої зустрічі з президентом, 17 жовтня здали свої позиції й взяли участь у пленарному засіданні Держдуми.

(Прага – Київ)
  • 16x9 Image

    Ірина Штогрін

    Редактор інформаційних програм Радіо Свобода з жовтня 2007 року. Редактор спецпроектів «Із архівів КДБ», «Сандармох», «Донецький аеропорт», «Українська Гельсінська група», «Голодомор», «Ті, хто знає» та інших. Ведуча та редактор телевізійного проекту «Ми разом». Автор ідеї та укладач документальної книги «АД 242». Автор ідеї, режисер та продюсер документального фільму «СІЧ». Працювала коментатором редакції культура Всесвітньої служби Радіо Україна Національної телерадіокомпанії, головним редактором служби новин радіостанції «Наше радіо», редактором проекту Міжнародної організації з міграції щодо протидії торгівлі людьми. Закінчила філософський факультет Ростовського університету. Пройшла бімедіальний курс з теле- та радіожурналістики Інтерньюз-Україна та кілька навчальних курсів «IREX ПроМедіа». 

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG