Доступність посилання

ТОП новини

Рада встановила мораторій на подорожчання ліків


Парламент встановив мораторiй на пiдвищення цiн на лiкарськi засоби на перiод фiнансової кризи, до встановлення розмiру мiнiмальної заробiтної плати й пенсiй на рiвнi прожиткового мiнiмуму та до погашення заборгованостi з виплат заробiтної плати, стипендiй i грошового забезпечення студентiв, курсантiв i учнiв.

Мораторiй поширюється на всi види лiкарських препаратiв вiтчизняного та зарубiжного виробництва, які використовує населення України та лiкувальнi заклади країни.

Лiкарськi препарати вiтчизняного виробництва, згiдно iз законом, реалiзуються за цiнами, регульованими державою. Водночас лiкарськi препарати зарубiжного виробництва реалiзуються за цiнами, встановленими станом на 1 липня минулого року.

Закон сьогодні пiдтримали 242 депутати з 429 зареєстрованих у залi.

Ранiше Аптечна професiйна асоцiацiя України i Асоцiацiя виробникiв iнновацiйних лiкiв розкритикували законопроект про мораторiй на пiдвищення цiн i тарифiв на лiкарськi засоби. Організації, зокрема, стверджують, що рiшення про повернення до цiн лiта минулого року неможливе через курсову рiзницю мiж гривнею та основними валютами свiту, за якi купуються лiки та сировина для виробництва.

XS
SM
MD
LG