Доступність посилання

ТОП новини

Голосування за депутатську недоторканість – чергова піар-акція? Чому затримують виплату пенсій? (Огляд преси)


Київ – Народні обранці таки зробили перший крок на шляху зняття з себе депутатської недоторканості. Однак, як стверджує газета «Нова», парламентарії вкотре обвели навколо пальця довірливу публіку, яка мало не повірила в їхні щирість. Річ у тому, пояснює видання, що затримати депутата можна буде не за підозрою у неправомірних діях, а лише після винесення судом звинувачення. Дуже зручно, адже парламентарії, пише далі газета, навряд чи чекатимуть сурового рішення суддів. Як засвідчує досвід, вони просто дременуть за кордон, та ще й приймуть інше громадянство. Тому «ніхто добровільне і не збирався зняти з себе «обладунки богів».

Голосування у Верховній Раді щодо депутатської недоторканості, радше, чергова піар-ація, а не реальне бажання позбавити себе такого привілею, стверджує експерт газети «Ізвєстія» в Україні». По-перше, закон у цілому ухвалюватиметься лише в лютому, на наступній сесії. До того часу це вже може бути не актуально для депутатів. По-друге: парламентарі фактично ускладнили процедуру позбавлення себе депутатської недоторканості, Адже враховуючи «незалежність» вітчизняних судів, будь-який депутат зможе вплинути на суд з метою не допустити ухвалення звинувачувального вироку. Заголовок статті «Законний піар».

Газета «День» стверджує, що нинішня виборча кампанія, як і попередні, мають багато порожніх гасел, іноземних політтехнологів, що не розуміють українських реалій, фіктивних соціологічних рейтингів і навіть здебільшого старі обличчя. З’явилися лише нові декорації та слова, яких залишається все менше і менше, бо їх спотворюють політики. Про те, чия політична реклама виявилася найдієвішою і чому видання аналізує у публікації «Про що насправді говорить реклама» .

В жовтні пенсіонерам вперше за останні два роки затримали виплату пенсій. На думку експерта газети «Сегодня», це – «перші дзвіночки», які можуть повторитися і в наступні місяці. Адже в країні проблема з наповненістю бюджету, відтак виникатимуть проблеми з вчасною виплатою пенсій. Єдине сподівання – на кредити МВФ. Докладніше про це розповідається в матеріалі «Затримка пенсій з «технічних причин».

(Київ – Прага)
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG