Доступність посилання

ТОП новини
26 Вересень 2018, Київ 12:23

Харківські депутати готують на продаж найстаріший у місті кінотеатр


Харків – Врятувати найстаріший у східній Європі кінотеатр намагається творча інтелігенція Харкова. Засновану сто років тому французькими братами Бомер кінозалу, депутати обласної ради виставили на продаж. Студенти, режисери та навіть кінокритики вимагають скасувати рішення про приватизацію і просять не позбавляти їх можливості дивитись нетрадиційне та інтелектуальне кіно – показом саме таких стрічок і відомий кінотеатр.

«Бомер» був першим стаціонарним кінотеатром в Харкові, який відкрили у спеціально побудованому приміщенні. 1908 року його створили французькі брати Бомер. Згодом дирекція кінотеатру почала першою в місті знімати місцеву кінохроніку.

У Харкові «Бомер» відомий своїм нетрадиційним підходом до кінорепертуару. Тут демонструють некомерційне кіно, стрічки-переможниці різноманітних міжнародних фестивалів, показують студентські роботи та проводять фестивалі сучасного європейського та азіатського кіно.

Це єдиний у місті кінотеатр, доступний для людей на інвалідних візках і дітей-сиріт, сеанси для яких щомісяця безкоштовні.

Два мільйони за кіно

Продати кінотеатр, аби таким чином поповнити обласний бюджет, вже вдруге намагається місцева влада. За рахунок приватизації «Бомера» депутати планують отримати мінімум 2 мільйони гривень.

Назбирати грошей і взяти участь в торгах запропонували і директору кінотеатру Людмилі Чистовій.

«Що робити? Я не знаю, що робити! Я була у відчаї і була згодна. Але у колективу звісно немає таких грошей!», – каже Людмила Чистова.

Кіноклубом, що формує естетичні смаки нинішнього покоління, «Бомер» називає голова харківського відділення спілки кінематографістів Зоя Алфьорова. Вона не розуміє, чому місцева влада відмовляється виконувати свої обов’язки зі збереження закладу.

«В Україні існує програма муніципальний кінотеатр. Ця програма прийнята Верховною Радою вона затверджена. За цією програмою, всі подібні кінотеатри зберігаються, щоб обслуговувати територіальну громаду. І муніципальна влада зобов’язана його зберегти», – стверджує Зоя Алфьорова.

В облраді обіцяють переглянути рішення про приватизацію

Скандал довкола продажу кінотеатру в обласній раді називають спекуляціями. Втім обіцяють ще раз обговорити це питання у постійних комісіях і винести на сесію.

«Якщо згідно із нашим встановленим порядком це питання буде розглянуте в обласній раді і буде ухвалене рішення змінити нашу попередню ухвалу, безперечно ми цю процедуру виконаємо. Проголосуємо і обов'язково винесемо на публічне обговорення», – каже заступник голови харківської облради Вікторія Казакова.

Дочекатися рішення депутатів збираються і студенти - активісти громадянської кампанії «Врятувати Бомер». До того вони обіцяють продовжити збір підписів на підтримку кінотеатру.

(Харків – Київ – Прага)

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG