Доступність посилання

11 Грудень 2018, Київ 16:30

В Україні розпочалася «чорна» виборча кампанія (балтійська преса)


Рига – Балтійські засоби масової інформації називають початок виборчої президентської кампанії в Україні «чорним». А також інформують про те, що у Литві може бути проведено розслідування, чи знаходилися на литовській території таємні тюрми ЦРУ, та звертають увагу, що, на відміну від Данії, естонські депутати виступають проти будівництва газогону Nord Stream.

Латиська газета Neatkarīgā зазначає, що офіційна виборча президентська кампанія в Україні тільки розпочалася, але вже позначилася скандалами. Інформується, що до справи про розбещення дітей нібито у міжнародному дитячому таборі «Артек» причетні три депутати з Блоку Юлії Тимошенко, яка є одним із основних претендентів на посаду наступного президента України. Ім’я іншого кандидата – лідера Партії регіонів Віктора Януковича також пов’язують із сексуальним скандалом, до якого він був причетний у минулому. Передбачається, зазначає газета, що офіційно може зареєструватися майже 20 кандидатів на посаду президента, однак реальні шанси на перемогу мають тільки два претенденти – Юлія Тимошенко та Віктор Янукович. На думку видання, між цими кандидатами відбудеться основна боротьба і звинувачення у причетності до сексуальних скандалів – це тільки початок «чорної» виборчої кампанії. Газета також звертає увагу, що на відміну від президентської виборчої кампанії у 2004 році, зараз необхідна застава для реєстрації кандидатів утричі більша, ніж раніше – майже 312 тисяч доларів. Наголошується, що кошти будуть повернуті тільки переможцю або двом кандидатам, які змагатимуться у другому турі виборів.

Газета Latvijas Avīze чотириденне турне віце-президента США Джо Байдена країнами Східної Європи пов’язує з бажанням американської адміністрації запевнити лідерів Польщі, Румунії та Чехії, що Вашингтон турбується про безпеку в цьому регіоні. На думку видання, місія Джо Байдена – покращити відносини з поляками та чехами, яких досить неприємно вразила відмова президента США Барака Обами від розміщення ПРО у Східній Європі. Газета зазначає, що Вашингтон розуміє, що неприємних дебатів із Польщею та Чехією уникнути не зможе, тому Джо Байден привіз до Східної Європи нову пропозицію щодо забезпечення безпеки цих держав елементами системи протиракетної оборони.

Литовська газета Lietuvos žinios торкається теми таємних тюрем ЦРУ. Литовський президент Даля Грібаускайте заявила, що Литва готова вибачитися, якщо встановлять, що на її території до 2005 року знаходилися таємні в’язниці Центрального розвідувального управління США. Уповноважений з прав людини Ради Європи Томас Хаммарберг, який перебуває з візитом у Вільнюсі, зазначив, що заяви окремих людей свідчать, що у Литві могла діяти таємна тюрма ЦРУ. За його словами, ця інформація є серйозною підставою для проведення розслідування, яке б не тільки розкрило правду, а й поклало край можливості подібного у майбутньому. Поки що у Литві розслідування з цього приводу проводилося тільки формально

Естонська газета Postimees зазначає, що незважаючи на те, що енергетичне відомство Данії дало дозвіл на будівництво датської дільниці російсько-німецького газопроводу Nord Stream, який проходитиме по дну Балтійського моря, естонські депутати виступають проти цього проекту. Комісії Рейгікогу Естонії (парламенту) з навколишнього середовища, економіки та закордонних справ виступили проти будівництва Nord Stream, оскільки, за їхньою оцінкою, воно може призвести до негативних наслідків для навколишнього середовища.

(Рига – Прага – Київ)

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG