Доступність посилання

ТОП новини

Британія: «Королівська пошта» розпочала загальнонаціональний страйк


Лондон – Royal Mail – британська пошта розпочала перший за останні два роки загальнонаціональний страйк. 120 тисяч поштарів незадоволені зарплатою і скороченнями персоналу. У британському уряді кажуть, що страйк не продуктивний.

Загальнонаціональний дводенний страйк працівників державної британської пошти Royal Mail розпочався о 4 годині ранку, а вже за кілька годин по тому прем’єр-міністр Ґордон Браун закликав профспілку працівників служб зв’язку (CWU) повернутися за стіл переговорів і покласти край акції. За словами керівника уряду, «страйк принесе лише поразку, бо люди перестануть користуватися послугами «Королівської пошти».

Прем’єр має рацію. Останнім часом компанії, що залежать від поштових пересилань, почали залишати «Королівську пошту» як надавача послуг і переходити до конкурентів – приватних фірм із поштових доставок. Так, зокрема, зробила компанія Amazon, що продає книжки в мережі інтернет.

Зі свого боку, керівники профспілки звинуватили міністра з проблем бізнесу лорда Мандельсона і керівників «Королівської пошти» у зриві спроб досягти угоди в останню хвилину перед страйком. Заступник голови CWU Дейв Ворд сказав, що керівникам пошти і міністрові варто було б не боятися «забруднити руки», а зустрітися з профспілкою в погоджувальному органі Acas. Він також назвав дії міністра «помстою».

Лорд Мандельсон відкинув такий стиль критики. «Не думаю, що обмін образами у цій ситуації допомагає розв’язати суперечності, – заявив він. – Політизація і драматизування є марними. Люди мають зосередитися на тому, які проблеми їх розділяють і вирішити їх так, щоб «Королівська пошта» повернулася до роботи, і щоб угода 2007 року про зарплату та модернізацію і далі втілювалася в життя».

«Королівська пошта» може завдати збитків малому бізнесу

Керівництво пошти вважає, що страйки завдадуть величезної шкоди як самій пошті і її працівникам, так і її клієнтам. Акцію вони вважають несправедливою, бо протест стосується речей, які керівництво втілювало відповідно до угоди із профспілкою після страйку два роки тому.

Федерація малого бізнесу каже, що 70 відсотків із близько 5 мільйонів малих підприємств Британії залежать від поштових послуг Royal Mail. Кожен страйк на пошті коштує кожній фірмі в середньому 300 фунтів стерлінгів – це близько 4000 гривень. На випадок, якщо страйки триватимуть, уряд розробив плани альтернативних доставок повідомлень про час прийомів у лікарні та медичних обстежень. Також міністерство оборони може найняти додатковий літак для доставки різдвяної пошти для британських вояків, які служать за кордоном.

(Лондон – Прага – Київ)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG