Доступність посилання

ТОП новини
18 Липень 2019, Київ 03:59

«Меморіал» – лауреат цьогорічної Сахаровської премії


Росія - Олег Орлов, голова правозахисного центру «Меморіал», перед початком засідання Тверського суду Москви за позовом проти нього Президента Чечні Рамзана Кадирова, Москва, 25 вересня 2009 року.

Брюссель – Премію Сахарова 2009 року Європейський парламент сьогодні присудив російській правозахисній організації «Меморіал». Цю престижну відзнаку й грошову винагороду в розмірі 50 тисяч євро отримають Людмила Алексеєва, Олег Орлов, Сергій Ковальов та інші активісти правозахисного руху Росії. Оголошуючи ім’я лауреата у Страсбурзі, голова Європарламенту Єжи Бузек зазначив, що особи, які захищають права людей, повинні мати можливість вільно висловлювати свої погляди та думки.

На ранковому засіданні сесії парламенту Євросоюзу його голова Єжи Бузек оприлюднив рішення щодо нинішнього лауреата Премії імені академіка Андрія Сахарова.

«Конференція лідерів політичних сил Європейського парламенту обрала лауреатом Премії Сахарова 2009 «Меморіал» у складі Олега Орлова, Сергія Ковальова, Людмили Алексеєвої та всіх інших захисників прав людини у Росії, яких представляє ця організація», – заявив Єжи Бузек і додав, що цим Парламент ЄС висловив глибоку надію на подальше знищення страху й нерішучості, котрі оточують борців за свободу й права людини в Росії.

Голова Європарламенту також зауважив, що глибоко задоволений вибором призового комітету, бо сам свого часу був активістом організації «Солідарність» і йому добре відомо, в яких умовах доводиться відстоювати права людини у пострадянських країнах.

Правозахисні організації Росії працюють в атмосфері погроз, агресій


Це визнання до росіян прийшло у той час, коли правозахисні організації Російської Федерації працюють в атмосфері погроз, агресій, що призводили й до загибелі активістів «Меморіалу». Одна з них, Наталя Естемірова у липні цього року була викрадена у Чечні і невдовзі її знайшли мертвою. Після того, як представники цієї організації висловили підозру у причетності до вбивства президента Чечні Рамзана Кадирова, на початку жовтня на адресу «Меморіалу» надійшли звинувачення в наклепі.

Організація «Меморіал» отримала перевагу над двома іншими фіналістами, шведсько-еритрейським письменником, журналістом і політв’язнем Давітом Ісааком та палестинським лікарем-пацифістом Іззелдіном Абуелайшем.

Премія була заснована у 1988 році, а радянський академік та правозахисник Андрій Сахаров був першим головою організації «Меморіал».

Урочисте вручення цьогорічної премії імені Андрія Сахарова має відбутися 16 грудня у Страсбурзі.

Минулого року цю нагороду отримав китайський дисидент Ху Цзя. Серед інших колишніх лауреатів Сахаровської премії є такі відомі постаті, як Нельсон Мандела і Кофі Аннан.

(Брюссель – Прага – Київ)

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG