Доступність посилання

ТОП новини
25 Вересень 2018, Київ 10:40

Польща повинна проявляти більшу ініціативу в Європі (європейська преса)


Німеччина – Серед тем сьогоднішньої європейської преси – візит американського віце-президента Джо Байдена до країн Східної Європи та згода афганського державного лідера Хаміда Карзая провести другий тур президентських виборів. Крім того, видання коментують дозвіл Данії на будівництво Північноєвропейського газопроводу, який має пройти по дну Балтійського моря і поєднати Росію й Німеччину.

Польська газета Rzeczpospolita звертає увагу на особливий хист віце-президента США Джо Байдена промовляти красиві слова. «Тому він є ідеальним кандидатом для такого нелегкого завдання, як обійняти обуреного партнера», – зауважує видання й коментує: «Бурхлива реакція Польщі на рішення адміністрації Обами змінити концепцію протиракетної оборони занепокоїла американців. Вони зрозуміли, що повинні піклуватися про емоційні потреби друзів. У відповідь Байден дістав від Варшави «так» для нових американських планів, хоча в них ще багато чого залишається незрозумілим. І це добре, що так сталося. Попри всі драматичні повідомлення про закінчення польсько-американського партнерства, ми продовжуємо міцно дружити. У майбутньому ми теж повинні співпрацювати заради спільних інтересів», – наголошує польська газета Rzeczpospolita.

Лише демонстрація доброї волі і не більше


Тему продовжує німецьке консервативне видання Frankfurter Allgemeine Zeitung. Газета скептично зауважує: «Більше, ніж доброї волі, спрямованої на те, щоб розвіяти східноєвропейські побоювання, Байден із собою не привіз. Хиткою обіцянкою про мобільну ракетну систему не відновити порушену довіру. «Нова Європа», про яку говорив Рамсфельд і яка бачила в адміністрації Буша єдиного справжнього гаранта своєї безпеки, починає переорієнтовуватися. Саме в Польщі зрозуміли, що сльозні прохання про особливі відносини із Вашингтоном не були того вартими. Більшого шоста за величиною країна ЄС досягне в тому разі, якщо активніше діятиме».

Росія і ЄС потребують одне одного


Данське ліволіберальне видання Information порушує тему будівництва Північноєвропейського газопроводу. Nord Stream, як називається цей проект, планують протягти дном Балтійського моря. Труба має з’єднати Росію й Німеччину. Цього тижня Данія дала згоду на будівництво газопроводу поблизу своїх берегів. «Звичайно, росіяни використали свої величезні запаси газу й нафти для демонстрації влади, якою вони зловживають», – коментує газета і ставить риторичне запитання: «Але хто, перебуваючи в такому становищі, не скористався б цим?» Водночас у проекті Nord Stream данська газета вбачає той факт, що Росія і ЄС потребують одне одного. «Крім того, експерти також вважають, що схвалення проекту з боку країн Балтії надасть особливий шанс спонукати Росію до екологічної поведінки й дотримання екологічних правил гри в Балтійському морі», – зазначає данське видання Information.

Повторне голосування ситуацію не змінить


Про рішення провести в Афганістані другий тур президентських виборів пише іспанська газета El Periodico. «Проведення повторного голосування в Афганістані – це в принципі хороша новина. Після маніпуляцій під час першого туру виборчий процес отримає нарешті нову легітимність. Таким чином висловлюється повага всім тим афганцям, які, попри терористичну загрозу, прийшли на виборчі дільниці. Але й такий крок не допоможе подолати насильство й хаос в регіоні», – підсумовує іспанська газета.

(Німеччина – Прага – Київ)

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG