Доступність посилання

ТОП новини

Британія: обурення з приводу допуску лідера ксенофобської партії на телебачення


Лідер Британської національної партії (БНП) Нік Гріффін, Манчестер, 8 червня 2009 року.

Лондон – Провідна британська телерадіокорпорація Бі-Бі-Сі змушена захищати своє рішення запросити до участі у головній політичній телепрограмі країни лідера крайньої правої Британської національної партії, яку звинувачують у расистських і ксенофобських поглядах.

Впливові британські кола попереджають, що допущення Ніка Ґріффіна – лідера екстремістської БНП до вечірнього телевізійного ефіру в четвер у колі представників основних британських політичних партій може призвести до насильства на расовому ґрунті. Раніше мас-медіа бойкотували Ґріффіна і його партію, членами якої дозволяється бути лише представникам білої раси і котру підтримують найменш освічені прошарки британських робітників у деградованих містах із високим відсотком етнічно неанглійського населення.

Ґріффіт цього року пройшов до Європейського парламенту в одному з округів півночі Англії, що стало першим значним електоральним досягненням цієї партії, і це викликало в країні, відомій своєю толерантністю, справжній шок.

Бі-Бі-Сі нині захищає своє рішення. Заступник генерального директора корпорації Марк Байфорд сказав, що Ґріффіна було запрошено, щоб публічно викрити його погляди. Також він зазначив, що Бі-Бі-Сі діяла в контексті своєї політики безсторонності. Але міністр вищої освіти Дейвид Ламмі – один із найперших міністрів із чорним кольором шкіри, вважає, що багато представників етнічних меншин тепер «дуже налякані». Він сказав, що можливим є насильство проти етнічних меншин як результат передачі. Сам Ґріффін уважає, що його поява в ефірі зробить його прихильниками мільйони людей.

Під час програми він робив випади проти мусульман та гомосексуалістів і захищав американську расистську організацію Ку-клукс-клан. Також він заявив, що корінне населення Британії зазнає геноциду в своїй країні і відмовився відповідати на прохання пояснити своє заперечення Голокосту в минулому на тих засадах, що йому це начебто забороняють європейські закони.

«Про БНП тепер можна не турбуватися»

Проте деякі аналітики вважають корисною появу Ґріффіна в передачі. Колишній редактор газети Sun Келвін Маккензі, зокрема, зауважив: «Коли ми бачили його обличчя, як він самовдоволено посміхався, то це виглядало для нього катастрофічно. Я думаю, що він мабуть таки одержить якесь зростання рейтингу, бо це завжди трапляється після появи на телебаченні, але на довший термін це завдало йому величезної шкоди. Тепер я б більше не турбувався із приводу БНП».

Реакція публіки, що брала участь у передачі, була надзвичайно ворожою до лідера БНП. З нього глузували, перекрикували, а один учасник запропонував висікти його, а тоді вислати на південний полюс, де все біле, як подобається Ґріффіну.

Під час запису передачі учасники антинацистського протесту намагалися штурмувати будівлю телевізійного центру, інші демонстранти мали сутички з поліцією.

Сам Ґріффін сказав, що Бі-Бі-Сі несправедливо поставилася до нього, не давши адекватно пояснити його програму, і пообіцяв подати офіційну скаргу.

(Лондон – Прага – Київ)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG