Доступність посилання

ТОП новини
20 Квітень 2019, Київ 05:52

«Україна між магнітами Сходу та Заходу» – одна з тем Ризької конференції-2009


Рига – Сьогодні у Ризі розпочала роботу дводенна Ризька конференція-2009. До столиці Латвії приїхали керівники Балтійських держав, представники європейських, американських організацій, політологи та експерти, щоб обговорити виклики, пов’язані з безпекою в умовах економічної кризи. Говоритимуть на Ризькій конференції також і про зовнішню політику України.

Нинішня Ризька конференція – це вже четверта міжнародна конференція високого рівня, присвячена питанням безпеки та зовнішній політиці Європи і трансатлантичного співтовариства. Тема заходу: «Економічне відродження у середовищі безпеки, що постійно змінюється: трансатлантичний порядок денний-2010».

У роботі Ризької конференції беруть участь президенти Латвії, Литви та Естонії Валдіс Затлерс, Даля Ґрубаускайте та Томас Хендрік Ілвес, заступник прем’єр-міністра Люксембургу Жан Ассельборн, міністр закордонних справ Іспанії Меґель Анґел Моратінос, постійний представник ЄС на Південному Кавказі Пітер Семнебі, президент американського Німецького фонду Маршала Креґ Кеннеді та інші високопосадовці.

В умовах, коли більшість країн світу зазнали впливу економічної кризи, учасники конференції основну увагу звертають на обговорення питань, пов’язаних з випробуваннями для трансатлантичного співтовариства на тлі фінансово-економічної рецесії.

Керівник Латвійської трансатлантичної організації, яка є одним із організаторів конференції, Том Бауманіс в інтерв’ю Радіо Свобода зазначив: «Головна тема, яка домінує на дискусіях Ризької конференції – економічне відновлення після фінансової кризи та питання безпеки, що виникають у зв’язку з цим. Учасники обговорюють економічні виклики Балтії, питання безпеки в регіонах Чорного моря та Північної Європи, а також розробку нової Стратегічної концепції НАТО та актуальні питання подальшого розвитку трансатлантичних установ».

Одна із сесій присвячена Україні

Окрема дискусія у рамках Ризької конференції присвячена Україні. Організатори та учасники заходу вважають, що Україна знаходиться у полоні двох магнітів – з одного боку ЄС та НАТО, з іншого – Росія. Слабкі політична система та економіка свідчать про те, що Україні необхідно чітко визначитися, де вона хоче себе бачити, причому не тільки у передвиборчих гаслах та обіцянках, а й у довгостроковій перспективі.

«Україна є дуже важливим партнером зі співпраці серед Східноєвропейських держав, тому сесію на конференції ми присвятили Україні, – каже Том Бауманіс. – Для нас важливо, як у майбутньому розвиватиметься Україна, щоб Балтійські держави, а також Польща, північні держави, країни Центральної Європи могли планувати роботу з Україною в рамках міжнародних інституцій, ЄС та НАТО».

Українську сторону на Ризькій конференції представляють посол України в Росії Костянтин Грищенко, директор міжнародних програм Групи стратегічних та безпекових студій Сергій Герасимчук та дипломати посольства України в Латвії.

(Рига – Прага – Київ)

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG