Доступність посилання

ТОП новини
24 Вересень 2018, Київ 16:16

Спікер прогнозує в травні позачергові вибори до парламенту


Голова Верховної Ради Володимир Литвин прогнозує, що у травні 2010 року в Україні пройдуть позачергові парламентські вибори.

Про це він заявив сьогодні журналістам після реєстрації кандидатом у Президенти України.

«До ворожки ходити не треба – у травні будуть дочасні вибори до Верховної Ради України. Переможець (президентських виборів) буде намагатися зробити все, щоб закріпити успіх», – сказав Литвин. Він зауважив, що «при звичайному розкладі сил буде виникати багато проблем».

Спікер також зазначив що посада Президента України, з точки зору економічних можливостей, не така «спокуслива, щоб завтра всі вишикувались стрункими рядами і пішли до Президента».

Литвин вважає, що ключовою в Україні залишатиметься посада Прем’єр-міністра. «Туди не заростає народна стежка – до Кабінету міністрів», – наголосив Литвин.

Гриценко: цей парламент не працюватиме ще три роки


Інший кандидат на посаду Президента України, народний депутат від НУНС екс-міністр оборони Анатолій Гриценко також прогнозує дострокові парламентські вибори.

«Є відчуття в більшості, навіть тих, хто сидить у парламенті, що цей парламент не працюватиме ще три роки. Він, очевидно, раніше складе повноваження», – заявив у суботу в ефірі Радіо Свобода Анатолій Гриценко.

Водночас, за його словами, нинішній парламентській коаліції наразі нічого не загрожує, принаймні до завершення виборів Президента.

«Те, що я бачу зараз – це витягли списки, які були складені під проектом рішення про звільнення (Миколи) Мартиненка (нинішній лідер фракції НУНС – ред.). Ці списки були заготовлені ще в березні минулого року. Зараз під вибори хтось їх витяг. І я не бачу за цим реальної спроби консолідувати парламент. Це неможливо зробити зараз на фоні виборів. Єдине – потріпати нерви Тимошенко, можливо, виторгувати якісь кадрові посади, можливо зменшити тиски з якихось питань приватизації. Нічого іншого. Об’єктивно, в цьому зацікавлений Президент. Чи робить це Президент чи ні – не знаю. Але заява Віри Ульянченко про те, що таке може бути, свідчить про те, що Президент в долі через свій Секретаріат якимось чином у вирішенні цих питань... Формально коаліція існує. Формально її не знищать… З точки зору відповідальності треба, щоб Тимошенко завершила роботу в уряді принаймні до завершення президентських виборів», – зазначив кандидат на посаду Президента України Анатолій Гриценко.

Він також прогнозує дострокові вибори Президента в разі перемоги Тимошенко чи Януковича

«Якщо переможе Тимошенко чи Янукович, я більше, ніж переконаний, що вони не зможуть об’єднати країну і нас чекають дострокові президентські вибори – через рік, півтора, максимум – через два», – наголосив Анатолій Гриценко.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG