Доступність посилання

ТОП новини
23 Жовтень 2018, Київ 05:47

В Україні готували теракти – Луценко


Активісти радикального руху «Ат-Такфір валь-Хіджра» готували вбивство лідера Меджлісу кримських татар Мустафи Джемілєва.

Про це міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко повідомив сьогодні на прес-конференції в Сімферополі.

«Була інформація про те, що учасники руху «Ат-Такфір валь-Хіджра» засудили до смерті лідера Меджлісу Мустафу Джемілєва та його близьких соратників, про те, що вони готувалися із застосуванням вогнепальної зброї й вибухових речовин здійснити низку терористичних актів», – сказав міністр.

Міністр заявив, що Меджліс є «серйозною загрозою» для екстремістів із «Ат-Такфір валь-Хіджра», оскільки «підтримує традиційний іслам» і критикує діяльність радикальних рухів.

Інформація про те, що прихильники «Ат-Такфір валь-Хіджра» засудили лідера Меджлісу до смерті, надійшла до правоохоронців до проведення спецоперації 23 жовтня.

Оперативні групи реагування, до складу яких, окрім міліцейських підрозділів, увійшли співробітники української спецслужби, провели санкціоновані обшуки в декількох регіонах Криму. Вилучені тротилові шашки з детонаторами, ножі, екстремістські література й посібники для вивчення тактико-технічних характеристик зброї.

Міністр наголосив, що «Україна має створити адекватне законодавство, яке може стати дамбою перед спробами створення екстремістських і терористських організацій».

Один із таких законопроектів розробив його заступник – начальник міліції Криму, депутат парламенту Геннадій Москаль, який у свою чергу зазначив, що сьогодні Україна прийшла до великого рівня демократії: «...коли не розуміємо, де тероризм, а де демократія».
XS
SM
MD
LG