Доступність посилання

ТОП новини
10 Грудень 2018, Київ 08:48

Голова Бундестагу: саме парламент є свідченням політичної зрілості


Прапор Європейського Cоюзу перед Рейхстагом, в приміщення якого знаходиться Бундестагу (нижня палата німецького парламенту)

Німеччина – Німці в черговий раз довели свою пунктуальність і точність. Цього разу не було ані затримок з підписанням коаліційної угоди, ані з обранням спікера парламенту. До речі, ним знову став християнський демократ Норберт Ламмерт. За нього на першому засіданні новообраного Бундестагу проголосувало 522 із 617 депутатів.

Аби нікому не було образливо, в німецькому парламенті панує така традиція – кандидата на посаду спікера висуває найчисельніша фракція. Оскільки цього разу найбільше мандатів мають християнські демократи, то вони й мали право запропонувати свого голову Бундестагу. Як правило, потім усі або майже всі депутати дружньо голосують за кандидата. Так сталося й цього разу. Спікером обрали Норберта Ламмерта, який вже має досвід роботи на цій посаді в парламенті попереднього скликання. Новообраний Бундестаг нараховує 622 депутати.

Незвично – соціал-демократи в опозиції


Не слід очікувати якихось несподіванок і в середу, коли німецький парламент обиратиме канцлера. Не треба бути провидцем, аби спрогнозувати, що крісло глави уряду займе лідер християнських демократів Анґела Меркель. Незвичним тепер виглядає тільки погляд на розподіл місць у залі пленарних засідань Бундестагу: після 11 років соціал-демократи вимушені задовольнятися жорсткими опозиційними лавками, а ліберали насолоджуються своєю приналежністю до урядової більшості.

Під час першого засідання новообраного німецького парламенту порушувалися й кілька основоположних питань стосовно роботи народного представництва. Голова Бундестагу Норберт Ламмерт наголосив на значенні парламентаризму. «Важливо розуміти, що про політичну зрілість системи свідчить не наявність уряду, а наявність парламенту з опозицією з її можливостями політичної діяльності», – сказав Ламмерт.

Потрібно більше публічних засідань

Він запропонував більше уваги звертати й на записаний в Основному законі принцип, який зобов’язує Бундестаг до публічних засідань. Ламмерт піддав критиці той факт, що часто на порядок денний виносить значно більше питань, ніж потім розглядається. За його словами, під час минулої легіслатури майже кожна четверта промова не виголошувалася з трибуни, а просто відразу віддавалася до протоколу. Таким чином Ламмерт запропонував депутатам або ставити перед собою менше завдань, або частіше засідати.

Крім того, голова Бундестагу виступив за розширення легіслатури з чотирьох до п’яти років. Ламмерт вказав на те, що майже всі земельні парламенти в Німеччині, а також більшість парламентів у сусідніх європейських країнах обираються раз на п’ять років. «Над цим також слід було б замислитися», – заявив спікер німецького Бундестагу Норберт Ламмерт.

(Німеччина – Прага – Київ)

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG