Доступність посилання

ТОП новини
12 Грудень 2018, Київ 23:51

Активісти української еміграції вимагають визнати УПА


Олесь Городецький, голова Християнського товариства українців в Італії

Рим – Асоціації українців Португалії, Іспанії, Італії та Греції вимагають від керівництва України офіційно визнати УПА як визвольну армію. Звернення до Віктора Ющенка, Володимира Литвина та Юлії Тимошенко підписали шість керівників закордонних осередків, які створили об’єднання «Нова еміграція в Європі». Серед них – Олесь Городецький, голова Християнського товариства українців в Італії. У розмові з Радіо Свобода пан Городецький наголосив, що звернення відображає думки і погляди не тільки активістів, а всіх мігрантів у згаданих країнах.

– Окрім соціально-правових проблем трудових мігрантів, ми вважаємо, що необхідно висловлювати позицію з історичних, культурних чи політичних питань. Це звернення висловлює позицію української громади в Європі щодо визнання УПА. У Португалії, Іспанії вже пройшли заходи у школах, громадські організації провели концерти зі вшанування пам’яті вояків УПА. В Італії подібні святкування плануються 29 листопада.

– Якими ж є основні вимоги до українського керівництва?

– Визнати СРСР окупаційною стороною проти української державності і українського народу з політичним пріоритетом і засиллям чужої для українців адміністрації; визнати УПА єдиним військовим формуванням, що боролося за незалежну Україну і захищало український народ від загарбників; встановити кримінальну відповідальність за неправдиві свідчення щодо діяльності УПА та побудувати в Києві біля Аскольдової могили Пантеон Героїв України, в який перенести останки славних синів України: Івана Мазепи, Симона Петлюри, Степана Бандери, Романа Шухевича та інших.

– Деякі вимоги звучать трохи радикально, особливо в контексті складних відносин між Києвом та Москвою?

– Ми розуміємо, що це така максималістична заява, але насправді це було б визнанням історичної справедливості. Ми б хотіли, щоб уряд зробив найбільше з того, що можливо на сьогодні зробити стосовно вшанування УПА як української національної армії.

– Ви сподіваєтеся, що у вирі виборчої кампанії ваш голос буде почутим?


– Наш обов'язок – звернутися до влади з цієї теми і спонукати їх щось робити, тобто йти нам назустріч. Ми свідомі того, що не всі кандидати у президенти поділяють наші вимоги. На нашу думку, справжній український Президент повинен поділяти такі вимоги.

– Щодо ролі УПА в історії України, то Президент Ющенко приділяє увагу цьому питанню. Ваша заява свідчить, що нічого конкретного він так і не зробив?

– Президент Ющенко зробив багато, але зробив ще не все. Ми б хотіли, щоб він використав свій статус Президента України і довів розпочату справу до кінця.

– Що являє собою об’єднання «Нова еміграція в Європі»?


– Ми хочемо, щоб усі українські організації з різних європейських країн об’єдналися знизу. Щоб це не була якась надбудова, мовляв, хтось наказує згори і потім використовує у своїх інтересах. Ініціатива до об’єднання йде знизу, самі люди на місцях говорять про те, що їм потрібно. Ми не виступаємо проти когось. Наша мета – просто об’єктивно донести проблематику громадян України, які живуть за кордоном. Наразі до об’єднання входить чотири країни, але, думаю, їх буде більше. Ми вже мали розмову із громадами в Америці та в Канаді.

(Рим – Київ – Прага)

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG