Доступність посилання

ТОП новини

Рейтинги України погіршені через «відновлення політичної невизначеності»


Міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor’s погіршило прогноз рейтингів України з «позитивного» до «стабільного» у зв’язку з відновленням політичної невизначеності.

«Ми вважаємо, що політичний цикл в Україні впливає на виконання умов програми Міжнародного валютного фонду про надання цій країні стабілізаційного кредиту і що надання наступного траншу кредиту МВФ, ймовірно, буде відкладено», – мовиться в повідомленні агентства в п’ятницю.

На його думку, передвиборне зростання соціальних видатків, мабуть, сприятиме тому, що дефіцит бюджету суспільного сектора в 2009 році перевищить 10 відсотків від валового внутрішнього продукту.

Агентство вказує, що існує невизначеність щодо того, чи буде збільшено розмір мінімальної зарплати у зв’язку з неузгодженістю, що існує з цього питання серед різних гілок влади і протиборчих політичних сил щодо можливості такої політики стосовно заробітної плати (і, відповідно, зростання пенсійного дефіциту, який така політика передбачає).

До вирішення цього питання надання наступного запланованого траншу кредиту МВФ на 3,9 мільярда доларів, імовірно, буде відкладено, що знову призведе до дефіциту фінансового рахунку України. «Це, у свою чергу, може негативно вплинути на довіру інвесторів до банківської системи та на стабільність валютного курсу», – вважає рейтингове агентство.

Воно також наголосило, що подальше невиконання Україною умов програми stand by, а також запровадження заходів особливого характеру може дестабілізувати економіку, а також зменшити довіру до фінансової системи з негативним наслідками для суверенних рейтингів країни.

У п’ятницю Президент підписав закон про підвищення соціальних гарантій, що його Міжнародний валютний фонд критикував за нереалістичність.
XS
SM
MD
LG