Доступність посилання

ТОП новини

МОЗ: уже 60 померлих в Україні від усіх вірусних інфекцій разом


Міністерство охорони здоров’я повідомляє, що станом на 17-ту годину неділі від гострих респіраторних вірусних інфекцій та грипу всіх різновидів, а також їхніх ускладнень на кшталт пневмоній в Україні померли 60 осіб – у Волинській, Івано-Франківській, Львівській, Рівненській, Тернопільській і Чернівецькій областях.

Захворіли на всі ці хвороби разом майже 191 з половиною тисяча осіб, мовиться в оперативній інформації міністерства.

Окремих даних щодо нового пандемічного грипу, неофіційно відомого як «свинячий», у повідомленні немає.

За даними українських урядовців станом на суботу, на цей новий грип захворіли 14 осіб, із яких 1 людина померла.

В Україні оголошена епідемія цього грипу.

Ющенко просить міжнародної допомоги, бо Україна сама не впорається з грипом

Президент надіслав у неділю листи на адреси лідерів Білорусі, Молдови, Польщі, Росії, Румунії, Словаччини, Сполучених Штатів Америки, Угорщини, а також президента Європейської Комісії та генерального секретаря НАТО з проханням надати Україні допомогу в подоланні епідемії грипу.

Наявна загроза національній безпеці України, яку держава не може нейтралізувати лише власними зусиллями, вимагає «звернутися до найближчих друзів і стратегічних партнерів за невідкладною допомогою», пише Віктор Ющенко.

У його листах є й перелік першочергово необхідних медичних препаратів та обладнання, яких Україна потребує для ефективної протидії поширенню епідемії грипу.

Сусідні країни допоможуть Україні боротися з грипом

Словаччина, Угорщина, Польща і Румунія надають чи готуються надати Україні гуманітарну допомогу для боротьби з епідемією грипу та її розповсюдженням, повідомило в неділю Міністерство закордонних справ.

Зокрема, Україна отримала від Словаччини 200 тисяч марлевих медичних масок, що становить половину власного резерву цієї держави. По 100 тисяч їх направили до Львова та Ужгорода.

Угорщина висловила готовність відправити в Україну 10 тисяч доз вакцин для профілактичного щеплення від вірусної інфекції, яка поширюється українською територією.

Із Польщі до Львова відправили першу партію вантажу з гуманітарною допомогою, що містить респіратори, маски, лікарський засіб «Таміфлю», комбінезони та спеціальні окуляри.

Крім того, Польща висловила готовність здійснити на безкоштовній основі 50 тестів для визначення типу вірусу, який поширюється в Україні.

А найближчим часом очікується прибуття в Україну партії медичних масок і з Румунії.

ООН підтримує реакцію України на пандемічний грип і готова допомогти

Система Організації Об’єднаних Націй в Україні підтверджує готовність підтримати дії України проти пандемічного грипу, мовиться в оприлюдненій у неділю заяві представництва ООН в Україні.

ООН глибоко занепокоєна повідомленнями про важкі випадки цієї хвороби і смерть від неї.

Як мовиться в заяві, ООН тісно співпрацює з Міністерством охорони здоров’я, щоб надати технічну допомогу, найважливіші медичні продукти і підтримати уряд у поширенні правдивої інформації для населення.

У понеділок, мовиться далі в заяві, Всесвітня організація охорони здоров’я відрядить до України групу експертів на допомогу урядові України в боротьбі проти нинішнього спалаху грипу.

До України доставлять «Таміфлю»

Як повідомило в неділю управління у зв’язках зі ЗМІ секретаріату Кабміну, Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко та міністр закордонних справ Петро Порошенко забезпечили екстрену закупівлю та завезення в Україну 300 тисяч доз лікарського препарату «Таміфлю».

Тимошенко і Порошенко в ніч із неділі на понеділок зустрічатимуть цей вантаж в аеропорту «Бориспіль» та розсилатимуть його по регіонах України, мовиться в повідомленні.

За словами уряду, цієї кількості препарату повністю достатньо, щоб забезпечити ним усі лікарні та «швидкі допомоги» України.

Усі громадяни України, хто звернеться до лікарень, у разі необхідності отримають цей препарат невідкладно та безкоштовно, запевняє Кабінет Міністрів.

Водночас у Секретаріаті Президента повідомили, що міністр закордонних справ Петро Порошенко провів переговори з виробником «Таміфлю» про поставки цих ліків на виконання доручення голови держави.

Ці 300 тисяч одиниць препарату є місячною потребою для всієї України, сказала прес-секретар Віктора Ющенка Ірина Ванникова.

За її словами, за домовленістю з виробником ціна на «Таміфлю» складатиме 67 гривень за упаковку – «це спеціальна вартість для країни, що потерпає від епідемії».

Ющенко доручив оперативно розмитнити вантаж, і в понеділок з ранку ліки будуть доставлені у найбільш потерпілі від грипу західні регіони України, сказала Ванникова.

Вона додала, що вночі літак зі Швейцарії зустрічатиме голова Секретаріату Президента Віра Ульянченко.

Росія посилила санітарний контроль на кордоні з Україною через новий грип

За повідомленнями, в прикордонних із Україною Воронезькій і Брянській областях Росії на прикордонних переходах цілодобово чергують медики, які не пропускають людей із ознаками респіраторних захворювань.

За словами російських урядовців, їхні подальші дії залежатимуть від розвитку ситуації в Україні.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG