Доступність посилання

16 Жовтень 2018, Київ 19:08

КСУ: благодiйнi внески не можна спрямовувати на виплату зарплат


Конституцiйний Суд визнав неконституцiйним положення постанови Кабiнету Мiнiстрiв, згiдно з яким благодiйнi внески та пожертвування вiд юридичних i фiзичних осiб можуть спрямовуватися на виплату заробiтної плати працiвникам бюджетної сфери.

Це випливає з рiшення КСУ, ухваленого 28 жовтня i оприлюдненого сьогодні. З поданням про визнання неконституцiйними цих положень до Конституційного Суду звернувся Президент Вiктор Ющенко.

У своєму поданнi глава держави наголошував, що в цих положеннях внесені змiни до Порядку отримання благодiйних (добровiльних) внескiв вiд юридичних i фiзичних осiб бюджетними установами та закладами освiти, охорони здоров’я, соцiального захисту, культури, науки, спорту та фiзичного виховання для потреби їх фiнансування.

КСУ, розглядаючи це подання, дiяв з огляду на те, що вiдповiдно до Конституцiї уряд силами врегулювання питань, пов’язаних iз вiдносинами благодiйностi та благодiйної дiяльностi, зобов’язаний керуватися законом про благодiйнiсть i благодiйнi органiзацiї і не може допускати змiни, доповнення або розширення його змiсту.

Суд постановив, що Кабiнет Мiнiстрiв, внiсши такi змiни, змiнив головну основу щодо спрямування здiйснення благодiйностi та благодiйної дiяльностi, вiдповiдно до якої, конкретне спрямування коштiв визначають лише благодiйники i статути благодiйних органiзацiй.

«Цим уряд перевищив свої повноваження i втрутився до законодавчих повноважень Верховної Ради, що суперечить Конституцiї України», – йдеться в рішенні КСУ.

Водночас представник уряду в Конституційному Суді Василь Нiмченко нагадав, що 29 жовтня Кабiнет Мiнiстрiв скасував оскаржуванi Президентом у КС положення. При цьому уряд внiс змiни до цiєї постанови, вiдповiдно до якої благодiйнi внески можуть спрямовуватися за бажанням самих благодiйникiв.
XS
SM
MD
LG