Доступність посилання

ТОП новини
16 Жовтень 2018, Київ 21:31

Економічне зростання ЄС очікують вже наступного року. Зросте й армія безробітних


Бельгія -- Європейський комісар з економічних та валютних питань Хоакін Альмунія під час прес-конференції у штаб-квартирі ЄС у Брюсселі, 3 листопада 2009 року.

Брюссель – Цифри свідчать, що відновлення європейської економіки від наслідків кризи повільно набирає обертів. У країнах, де євро є основною грошовою одиницею, повний вихід із рецесії має відбутися вже до кінця цього року. А протягом наступного та у 2011-му очікується поступове зростання економіки Євросоюзу. Проте, безробіття та дефіцити бюджетів європейських країн ще поглиблюватимуться протягом тривалого часу. Про все це свідчать останні економічні прогнози, які щойно оприлюднила Європейська комісія.

Останні прогнози фахівців Єврокомісії щодо подальшого виходу європейської економіки із рецесії доволі оптимістичні та дещо кращі за ті, які робилися півроку тому, тобто навесні.

І саме на це звернула увагу Європейська комісія, яка у вівторок оголосила, що економіка блоку 27-ми держав остаточно вийде із періоду спаду наступного року. До того ж, очікується навіть невелике зростання, приблизно на рівні 0,7 відсотка. Це при тому, що весняні пророцтва брюссельських економістів були менш позитивними.

Європейська економіка виходить із рецесії, здебільшого, завдяки амбіційним рятувальним заходам національних урядів та центральних банків Європи, наголосив сьогодні єврокомісар з економічних та монетарних питань Хоакін Альмунья. На його думку, це не лише врятувало всю економічну систему від руйнування, але й стало підґрунтям наступного росту. Що стосується банківського сектора, то попри позитивні показники, система все ще залишається нестабільною, зазначає єврокомісар.

Банківські кредити переживають застій


«Банківський сектор залишається вразливим, а кредити переживають період застою, – каже Хоакін Альмунья. – Це погана новина. На фінансових ринках кредитування близькі до нуля, а у деяких випадках перебувають навіть у негативній зоні. Слабкість реальної економіки послабила й попит на кредити та пошкодила баланси багатьох банків. Без подальшого відновлення банківських балансів, кредитування не повернеться до норми. А без цього ми не матимемо сталого відновлення нашої економіки».

Проте, різниця між прогресом економік 27-ми країн Євросоюзу доволі суттєва. Наприклад, Франція вже вчетверте за останні півроку реєструє невпинне зростання темпів своєї промисловості. Причому, ці економічні стрибки, за свідченнями експертів, – чи не найбільші за останні 9 років. Німеччина теж суттєво прогресує і щойно зареєструвала найкращі показники за останні півтора року.

Водночас, виробництва таких країн, як Італія, Греція, Іспанія чи Ірландія і далі продовжують спад.

Безробіття вражатиме споживчий ринок


І підприємства, і люди через кризу почали бережливо ставитися до будь-яких витрат. Криза внесла свої корективи до того, що купувати, у якій кількості та, головне, яку суму готові викласти споживачі у крамницях чи комерційних центрах. Більше половини європейців, наприклад, докорінно й надовго змінили свої звички. Переважна більшість місцевих споживачів шукає дешеві відповідники продуктів відомих марок, рідше відвідують ресторани та, головне, продовжують утримуватися від дорогих витрат на меблі, автомобілі чи нерухомість.

І наступні два роки ситуація у сфері споживання суттєво не покращуватиметься. Причина – у зростанні безробіття, каже Хоакін Альмунья.

«Слабкий попит зберігатиметься. У приватному секторі споживання та інвестування залишатимуться на низькому рівні. Вони будуть і надалі вражені темпами росту безробіття, що у наступному році сягне 10 відсотків. Приблизно такий самий рівень безробіття у Європі зберігатиметься і впродовж 2011 року», – прогнозує представник Європейської комісії. На його думку, значного збільшення робочих місць та стабілізації безробіття слід чекати тільки через 2 роки.

(Брюссель – Київ – Прага)

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG