Доступність посилання

ТОП новини
22 Жовтень 2018, Київ 19:42

Режисерові Кірі Муратовій виповнилося 75


Сьогодні святкує 75-річний ювілей кінорежисер Кіра Муратова.

У привітальній телеграмі Президента України Віктора Ющенка лауреатові національної премії України імені Тараса Шевченка, народній артистці України Кірі Муратовій з 75-річчям мовиться: «Шановна Кіро Георгіївно! Щиро вітаю Вас – відомого українського кінорежисера з днем народження. Високо ціную Ваш багатогранний талант, віддане служіння мистецтву, значний внесок у відродження та розвиток українського кінематографа. Ваші фільми завжди вирізняються колоритними образами, витонченим психологізмом та глибоким проникненням у таємниці людської душі. Ваше ім’я широко відоме як на Батьківщині, так і в світі. Нехай Ваша самовіддана праця і надалі слугує культурному й духовному збагаченню нашого народу».

Кіра Муратова народилася у місті Сороки (Молдова). 1959 року закінчила режисерський факультет ВДІКу, в Москві, де навчалася у майстерні Сергія Герасимова і Тамари Макарової.

Від 1961 року Муратова працює режисером на Одеській кіностудії. Як сценарист і режисер Муратова дебютувала 1962 року, спільно з Олександром Муратовим, поставивши короткометражний фільм «Біля Крутого Яру», а через два роки, з ним же, знявши повнометражну стрічку «Наш чесний хліб».

Уже першими своїми фільмами «Короткі зустрічі» і «Довгі проводи» режисер заявила про свій інтерес до сучасної етичної проблематики і неоднозначних людських характерів. Серед найбільш помітних її робіт – «Зміна участі» та «Астенічний синдром», стрічки, що привернули до себе значну увагу критики і суспільства. Остання картина була удостоєна призу Берлінського кінофестивалю.

У фільмах Кіри Муратової заявили про себе Володимир Висоцький, Зінаїда Шарко, Ніна Русланова, Рената Литвинова.

Режисер співпрацювала з композиторами Олегом Каравайчуком і Валентином Сільвестровим.

Протягом багатьох років в СРСР фільми Кіри Муратової лежали «на полиці».

З 19 листопада в кінотеатрах України глядачі зможуть побачити нову роботу режисера « Мелодія для шарманки», яка вже була високо оцінена журі міжнародних фестивалів. Кошти, зібрані від прокату картини будуть направлені на вирішення проблем безпритульних дітей в рамках соціальної програми «Допомогти так легко».
XS
SM
MD
LG