Доступність посилання

ТОП новини

Польща принципово відповідає на гнівну заяву російської Держдуми


Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський, 2008 р.

Варшава – Голова комісії з питань закордонної політики Державної думи Росії Костянтин Косачов наголосив у четвер, що заяви, зроблені під час візиту до США міністра закордонних справ Польщі Радослава Сікорського щодо розміщення на території Польщі збройних сил НАТО можуть призвести до погіршення російсько-польських державних відносин. Польські політики спростовують слова російського політика.

Російський парламентарій Костянтин Косачов заявив, що зміст висловів міністра закордонних справ Польщі Радослава Сікорського, які стосувалися проекту розміщення на території Польщі збройних сил НАТО, для Росії є цілком недопустимий і може призвести до погіршення державних стосунків між Росією і Польщею.

За коментарем з приводу візиту до США польського урядовця та заяв з боку російської Держдуми Радіо Свобода звернулося до Міністерства закордонних справ Польщі.

«Під час свого візиту до Вашингтона міністр Сікорський не сказав нічого нового, – зазначає речник польського МЗС Пьотр Пашковський. – Міністр говорив про незмінну позицію Польщі стосовно оборонних проблем. Польща незмінно на політичному рівні порушує проблему рівномірного розміщення на території країни військової інфраструктури НАТО. Стосовно цієї проблеми у Вашингтоні не озвучено нічого нового».

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський під час свого візиту до Сполучених Штатів зустрівся, між іншим, із Джімом Джонзом, радником президента США Барака Обами у справах національної безпеки.

«Росія не має права втручатися у суверенні рішення Польщі»

Сікорський під час розмови з американським політиком зробив наголос на проекті розміщення на території Польщі американських ракет протиповітряної оборони системи «PATRIOT», що, на думку міністра, наповнює реальним змістом польські пропозиції присутності збройних сил інших країн НАТО на території цією країни. Йдеться про проект розміщення на військовій базі на території Польщі елементів нової системи американського протиракетного щита.

Керівник МЗС Польщі під час зустрічі згадав також про вересневі російсько-білоруські військові навчання на території Західної Білорусії, в яких, за його словами, взяли участь 900 російських танків. Ці навчання ми розцінюємо як демонстрацію сили, спрямовану проти Польщі, зазначив у Вашингтоні Радослав Сікорський.

Польський євродепутат Павел Залевський сказав Радіо Свобода, що Костянтин Косачов помиляється, звинувачуючи міністра Радослава Сікорського в тому, що він намагається перекреслити, за його словами, угоду Росії і НАТО стосовно нерозміщення на території нових членів Північноатлантичного альянсу численних збройних сил альянсу. Хоча від початку 90-х років Росія не раз порушувала цю проблему під час переговорів зі США, однак жодної такої угоди нема, наголошує євродепутат Павел Залевський.

«Реально нині на території Польщі не дислоковані війська НАТО. Однак Росія не має права впливати на подібні рішення чи ухвалювати рішення стосовно дислокації на території Польщі збройних сил НАТО. Це виключно внутрішня справа Польщі», – наголосив євродепутат Павел Залевський.

Він вважає, що слова міністра Радослава Сікорського, котрі прозвучали під час нарад у Вашингтоні не мали антиросійського спрямування. «Ми маємо право бути стурбованими військовими навчаннями, під час яких випробовували варіанти захисту від військового нападу на територію Західної Білорусії або Росії з території котроїсь країни, що входить до Євросоюзу й НАТО, – зазначає Павел Залевський. – Нічого дивного, що представники Польщі коментують цю подію під час зустрічей на офіційному рівні».

30 вересня польський євродепутат Павел Залевський подав до Ради Європи депутатський запит стосовно військового навчання на території Західної Білорусі у басейні Балтійського моря. У документі зокрема сказано: «Звертаємося з проханням до Ради Європи визначити позицію, чи відреагує Євросоюз, та яких засобів вживатиме, з приводу проблеми адекватного реагування на російсько-білоруське військове навчання, в рамках якого іменувалися агресорами одна чи дві держави, що входять до ЄС».

(Варшава – Прага – Київ)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG