Доступність посилання

ТОП новини
10 Грудень 2018, Київ 00:12

Рада посилила відповідальність за злочини на ґрунті расової ненависті


Верховна Рада посилила відповідальність за злочини, скоєні на ґрунті расової, національної або релігійної нетерпимості. За ухвалення в цілому відповідних змін до Кримінального кодексу проголосували 312 депутатів за 226 необхідних.

Документ передбачає кримінальну відповідальність у вигляді позбавлення волі на термін від 10 до 15 років за навмисне вбивство за мотивами расової, національної або релігійної нетерпимості.

Крім цього, парламент установив покарання у вигляді штрафу від 200 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на термін до 5 років (з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років або без цього) за навмисні дії, спрямовані на розпалення національної, расової або релігійної ворожнечі й ненависті, на приниження національної честі й гідності людей у зв’язку з їхніми релігійними переконаннями, расовою, етнічною приналежністю, кольором шкіри, мовою.

Попередня редакція Кримінального кодексу передбачала за такі дії покарання у вигляді штрафу до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправних робіт на термін до 2 років, або обмеження волі терміном до 5 років (з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років або без цього).

Recommended

XS
SM
MD
LG