Доступність посилання

ТОП новини

«Дженерал Моторз» не продасть заводів «Опель» у Європі


Нью-Йорк – У Сполучених Штатах раптове рішення автобудівного велетня «Дженерал Мотороз» не продавати своїх європейських заводів «Опель» сприйняли як ознаку одужання концерну, який до останнього часу балансував на грані цілковитого краху.

Варто нагадати, що «Дженерал Моторз» володіє заводами «Опель» у чотирьох країнах Європи. Найбільші з них у Німеччині, на яких працює 25 тисяч осіб. А у Великій Британії, Іспанії та Бельгії загальна кількість робітників сягає приблизно такої ж цифри.

«Опель» виставили на продаж навесні цього року. Керівництво «Дженерал Моторз» оголосило тимчасове банкрутство і розглядало дочірні підприємства у Європі, тобто заводи «Опель», як тягар, котрого треба позбутися. Покупець знайшовся швидко – канадська компанія автомобільних запчастин «Магна», котру вважають однією з найбільших таких фірм у світовому масштабі.

Профспілка «Опеля» підтримала пропозицію «Магни», адже компанія обіцяла не скорочувати штатів. Зі свого боку уряд Німеччини обіцяв фінансову допомогу в перебудові «Опеля». Але у Детройті нова рада директорів «Дженерал Моторз» вирішила відмовитися від уже погодженого продажу і утримати свої європейські заводи, оскільки після 40-денного періоду банкрутства компанія стала на шлях оновлення і швидко відроджується.

Фріц Гендерсон, генеральний директор концерну, заявив, що невдовзі «Дженерал Моторз» ознайомить європейські уряди з планом перебудови, що коштуватиме компанії до 4,5 мільярда доларів. План передбачає, зокрема, скорочення обсягу виробництва, закриття деяких заводів і звільнення приблизно 10 тисяч робітників. Це викликало обурення у Німеччині.

Рішення «Дженерал Моторз» роздратувало Росію

Оглядачі зазначають, що рішення «Дженерал Моторз» не продавати «Опель» найбільше дратує росіян. Навіть пан прем'єр Росії Володимир Путін висловив м'яко кажучи, гірке розчарування поведінкою «Дженерал Моторз».

Причина роздратування очевидна – росіян позбавляють можливості стати співвласниками «Опеля». Навіть пан Путін публічно висловив незадоволення. Справа у тім, що «Магна» не володіла достатніми коштами для придбання дочірніх підприємств «Дженерал Моторз», і кошти ці запропонувала Росія, точніше – російський «Сбербанк».

Якби «Магна» купила «Опель», Росія контролювала б 55 відсотків вартості компанії і могла б не лише впливати на її виробничу політику, а й мати прямий доступ до найпередовішої технології виготовлення компактних моделей легкових авт, чим славиться «Опель». Саме ця перспектива, як вважають, надихала російських начальників, що стояли, згідно повідомлень, за спиною «Сбербанку». Адже на власну продукцію, відому своєю низькою якістю, попит, м'яко кажучи, мінімальний.

(Нью-Йорк – Прага – Київ)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG