Доступність посилання

ТОП новини
18 Жовтень 2018, Київ 05:38

У Новий рік Україна увійде з газом – Ющенко


Президент Віктор Ющенко висловив переконання, що в Новий рік Україна увійде з газом.

Про це він сказав в інтерв’ю «5-му каналу» в неділю.

«Увійде з газом», – зауважив Президент, наголосивши, що відповідно до контрактів, підписаних Прем’єр-міністром України 19 січня цього року в Москві, за два місяці, що залишились до Нового року, Україна має спожити 16 мільярдів кубометрів газу.

При цьому, за словами Президента, максимум, що зможе спожити Україна, – це 5 мільярдів кубометрів.

Віктор Ющенко нагадав, що за це передбачені штрафні санкції. «Це домовленості, які роблять нас колонією, і не тільки в енергетичному, не тільки в економічному, а й у політичному плані», – сказав глава держави.

Раніше Президент заявляв, що «Україна ризикує одержати штрафні санкції від «Газпрому» в розмірі майже 8 мільярдів доларів за недобір газу”.

«Весь світ чекає кожне сьоме число наступного місяця, як здійснюватимуться розрахунки (України з Росією за газ – ред.). За поточний рік Україна спожила газу на 4 мільярди доларів, із яких половина у будь-який час поточного року заплачена кредитом. Крім того, Україні налічено на сьогодні 7,8 мільярда доларів», – сказав Віктор Ющенко.

6 листопада Прем’єр-міністр України Юлія Тиошенко повідомила, що «Нафтогаз України» розрахувався з «Газпромом» за газ, поставлений до України в жовтні цього року. При цьому прем’єр зазначила, що провести проплату було досить складно.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG