Доступність посилання

ТОП новини
15 Грудень 2018, Київ 19:04

Путін знову погрожує скоротити подачу газу до України


Росія готова знову почати скорочення подачі газу до України у разі, якщо Україна здійснюватиме його несанкціонований відбір.

Таку заяву зробив сьогодні прем’єр-міністр Росії Володимир Путін на прес-конференції за підсумками переговорів із федеральним канцлером Австрії Вернером Файманом.

«Платитимуть партнери за постачання для внутрішнього споживанням – значить, отримуватимуть газ для внутрішнього споживання. Якщо партнери не платитимуть, що означає можливість несанкціонованого відбору газу, значить, ми скорочуватимемо подачу», – сказав Путін.

За його словами, фінансові можливості України дозволяють оплачувати необхідні обсяги російського газу, і це підтверджують дані МВФ. «Проблема в тому, що в Україні йде передвиборча президентська боротьба», – сказав Володимир Путін, звернувши увагу на те, що Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко і Президент України Віктор Ющенко представляють різні політичні сили.

Говорячи про гарантії постачань російського газу до Європи, Путін заявив: «Дуже розраховуємо, що наші головні транзитери виконуватимуть усі свої зобов’язання». За його словами, з російського боку ніяких збоїв в цій сфері «не було і не буде».

Двома днями раніше перший заступник голови Секретаріату Президента України Олександр Шлапак заявляв, що НАК «Нафтогаз України» не зможе розрахуватися з «Газпромом» за газ у грудні, якщо Україна не отримає черговий транш кредиту від МВФ.

На початку січня Росія через суперечки з Україною про оплату за постачання і транзит газу скоротила його подачу на обсяг, який споживає Україна, а потім і зовсім припинила подавати газ, який мав бути доставлений до Європи. У цьому Росія звинуватила Україну, яка, мовляв, почала несанкціоновано відбирати чужий газ. Фахівці Євросоюзу не підтвердили такі звинувачення.

Recommended

XS
SM
MD
LG