Доступність посилання

ТОП новини
22 Жовтень 2018, Київ 21:24

Від нового року робота близьких осіб у системі державної влади обмежиться – Томенко


В Україні з 1 січня 2010 року буде обмежено роботу близьких осіб у системі державної влади, заявив заступник Голови Верховної Ради Микола Томенко.

Він нагадав, що з цього дня набуває чинності закон «Про засади запобігання та протидії корупції», який містить низку норм, зокрема, щодо обмеження роботи близьких осіб в органах державної влади.

Томенко повідомив, що, згідно з документом, близькими особами є подружжя, діти, батьки, рідні брати і сестри, дід, баба, онуки, усиновлювачі, усиновлені, а також інші особи за умови їхнього постійного проживання разом із суб’єктом, визначеним законом, і ведення з ним спільного господарства. Ці особи не можуть мати в безпосередньому підпорядкуванні близьких їм осіб або бути безпосередньо підпорядкованими у зв’язку з виконанням повноважень близьким їм особам.

Заступник Голови Верховної Ради також роз’яснив, що ця норма закону, зокрема, поширюється на низку посадових осіб, якими є Президент, Голова Верховної Ради та його заступники, Прем’єр-міністр та інші члени Кабінету Міністрів, голова Служби безпеки України, генеральний прокурор України, голова Національного банку України, голова Рахункової палати, уповноважений Верховної Ради України з прав людини та інші.

Закон був ухвалений 11 червня 2009 року. Його підтримали 230 народних депутатів, зокрема, від БЮТ, Блоку Литвина, Комуністичної партії та частини фракції блоку «Наша Україна – Народна самооборона».
XS
SM
MD
LG