Доступність посилання

ТОП новини

Через «справу педофілів» «Артек» зазнає великих моральних і матеріальних втрат


Директор Міжнародного дитячого центру «Артек» Борис Новожилов

Сімферополь – Міжнародний дитячий центр «Артек» подає до суду на політиків і чиновників, які дискредитують це державне підприємство. Його генеральний директор Борис Новожилов заявив сьогодні на прес-конференції у Сімферополі, що через «справу педофілів» «Артек» зазнає великих моральних і матеріальних втрат.

Директор Міжнародного дитячого центру «Артек» Борис Новожилов не називав цифри, які б описували збитки від скандалу, але заявив, що вони «колосальні». Причому і матеріальні, і моральні.

За його словами, від скандалу насамперед потерпають діти, які зараз відпочивають в «Артеку», їхні батьки, а також тисячі колишніх артеківців. Під сумнів поставлена репутація «Артеку» як табору, який, за словами Новожилова, єдиний у світі працює під егідою ЮНЕСКО.

13 жовтня народний депутат від Партії регіонів Вадим Колесніченко заявив про факти розбещення неповнолітніх в «Артеку». У свою чергу міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко 14 жовтня заявляв, що ще в квітні цього року у справі про розбещення двох неповнолітніх дітей, які відпочивали в Міжнародному дитячому центрі, висунуті звинувачення і затримано батька цих дітей, а троє працівників дитячого центру проходять у справі як свідки.

Потім «справу педофілів» у прив’язці до «Артеку» коментувала ціла низка українських політиків і високопосадовців, у тому числі і Президент Віктор Ющенко.

Головна причина скандалу – «артеківська» земля?

Борис Новожилов переконаний, що скандал із розтлінням малолітніх на території «Артеку» був розкручений із метою усунути нинішніх керівників і продовжити розкрадання землі і коштів табору, як це було у 2003–2005 роках.

Гендиректор «Артеку» повідомив, що вчора підписав договір із київською юридичною компанією про подання позову до суду про захист честі і ділової репутації центру до тих людей, які озвучували інформацію про розбещення дітей. Другий позов за цим буде серйозніший – про матеріальний збиток.

А вже після всіх розслідувань позови подасть Новожилов сам особисто: «Є люди, які видають звинувачення, ці звинувачення підхоплює громадськість. І потім уже не важливо, робив ти це чи ні. Моя оцінка таких дій політиків вкрай негативна. І більше того, я буду в судовому порядку вимагати від усіх посадових осіб, незалежно від рангу і посади, які вони обіймають у країні, спростувань та матеріальної і моральної компенсації. І від Президента в тому числі».

Борис Новожилов іще раз заявив, що не винен і готовий дати свідчення на «детекторі брехні», під гіпнозом чи під дією психотропних речовин. Він розповів, що щойно повернувся з Києва, де був на допиті у Генпрокуратурі.

А керівник прес-служби Генеральної прокуратури України Юрій Бойченко в інтерв’ю Радіо Свобода це підтвердив. За його словами, Борис Новожилов проходить за цією справою як свідок, а сама кримінальна справа перебуває у стадії досудового розслідування.

(Сімферополь – Прага – Київ)
  • Зображення 16x9

    Володимир Притула

    Кримський журналіст. Співпрацюю з Радіо Свобода з 1990 року. Керівник проєкту Радіо Свобода «Крим.Реалії» з березня 2014 року. В грудні 2014-го був змушений покинути півострів. Заслужений журналіст України.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG