Доступність посилання

ТОП новини

Харківські журналісти пропонують проголосити 12 листопада днем українськомовної преси


Журналісти Харкова звертаються до Президента з пропозицією проголосити 12 листопада загальнодержавним днем українськомовної преси.

Ця дата обрана не випадково, розповів Радіо Свобода один із лідерів Спілки української молоді, головний редактор газети «Український простір» Роман Черемський.

Саме 12 листопада 1905 року у місті Лубни на Полтавщині вийшла перша на території тодішньої Російської імперії українськомовна газета «Хлібороб». Власним коштом, попри чинні під ту пору Валуєвський та Емський укази російської влади про заборону української мови, її видав Володимир Шемет, видатний громадсько-політичний діяч і борець за українську державну самостійність.

«Роком пізніше Микола Михновський, ідеолог української державності, наснажений прикладом Володимира Шемета, видає в Харкові знане число газети «Слобожанщина». Саме від «Хлібороба» і «Слобожанщини» бере початок новітня історія українськомовної журналістики», – мовиться у зверненні журналістів до Віктора Ющенка.

«Саме тому ми пропонуємо призначити свято на 12 листопада. Бо ті дати, які зараз святкуються засобами масової інформації, по суті не прив’язані до якихось конкретних чисел», – розповів Роман Черемський.

Під зверненням до Президента свої підписи поставили наразі майже три десятки журналістів, громадських діячів та освітян. Незабаром звернення надішлють Вікторові Ющенку.
XS
SM
MD
LG