Доступність посилання

ТОП новини
11 Грудень 2018, Київ 09:02

Модена – батьківщина Феррарі і Паваротті


Лучано Паваротті під час виступу, 2004 р.

Рим – Є у світі маленькі міста, які славляться не стільки культурним чи природним багатством, скільки видатними постатями, котрі там народилися. Італійське містечко Модена – одне з них. У цьому краї жили й творили легендарний інженер-автомобіліст Енцо Феррарі та знаменитий тенор Лучано Паваротті.

Міський театр у Модені тепер носить ім’я оперного співака Лучано Паваротті (1935–2007). І сам Великий Лучано не раз виступав на сцені цього театру. Місцева публіка ще на початку його зіркової кар’єри вітала тенора нескінченними оваціями. Сцену рідного театру співак обрав і для весільної церемонії з другою дружиною Ніколеттою Мантовані. У міському театрі Модени продовжують працювати італійські майстри ліричного співу, які мали щастя товаришувати з Паваротті.

Згадує співак Карло Берґонці: «Ми з Лучано були великими друзями, радилися завжди один із одним. Це була навіть братерська дружба. Ми разом вчилися, запитували один одного, чи добре звучить та чи інша нота, чи слід змінити позицію тіла… Лучано був надзвичайним колегою, він усіх поважав».

Наступна зупинка туристичного маршруту слідами Паваротті – звичайний багатоповерховий будинок на околиці міста. Екскурсовод вказує на вікна помешкання на другому поверсі. Там 1935 року у сім’ї пекаря й співака-аматора Фернандо Паваротті народився син Лучано, голосових зв’язок котрого «торкнувся сам Господь».

Столиця двигунів

Модена відома і як столиця спортивних автомобілів та двигунів. На околицях міста розташовані автозаводи з виробництва престижних моделей Lamborghini, Maserati і, звичайно, Ferrari.

Творцем цієї останньої марки був великий гонщик, талановитий конструктор і розсудливий підприємець Енцо Ансельмо Феррарі (1898–1988). Окрім пристрасті до автомобілів, цей неординарний чоловік із не меншою пристрастю любив поїсти. Тож у Модені чимало ресторанів, трактирів, де на стінах можна побачити світлини легендарного пілота і його «залізного червоного коня Ferrari».

Карло Бенці, який був приватним адміністратором інженера Енцо Феррарі, пригадує: «Феррарі любив обідати у трактирах із домашньою кухнею. Він заходив до харчевні і сідав за столик разом із господарями закладу. Йому подобалися страви з пікантним присмаком. Якось нам принесли єврейську ковбаску, а я знав, що вона дуже гостра на смак, то я з’їв лише шматочок, а Енцо метнув усю ту ковбасу».

У музей на Ferrari

Кожне автопідприємство Модени має свій музей-галерею, де виставлені машини-ретро і сучасні ультрашвидкісні автомобілі. Є у місті й численні клуби автолюбителів.

Серед їхніх ініціатив – екскурсії на червоному блискучому Ferrari до культурних пам’яток міста. Кажуть, така поїздка коштує не надто дорого, мовляв, можна обійтися без банківського кредиту.

Та більшість допитливих автофанатів переважно тільки дивляться і мріють про ці машини. Адже така розвага не коштує нічого.

Святкові презентації спортивних автомобілів відбуваються на центральній площі Piazza Grande. Площа розбита на місці давньоримського амфітеатру. Її досі прикрашають рештки кам’яних глиб, де виступали оратори і влаштовувалися публічні страти.

На цій же площі гордість і символ міста – величний романський собор та оздоблена мармуром башта-дзвіниця. З її верхівки, а висота споруди сягає понад 80 метрів, можна милуватися краєвидом середньовічної Модени.

(Рим – Прага – Київ)

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG