Доступність посилання

ТОП новини
12 Грудень 2018, Київ 23:06

Чехія готується до українсько-російської газової війни заздалегідь


Прага – Чехія сьогодні готувалася до газової кризи. Навчені минулорічною українсько-російською газовою війною, чехи провели спеціальні навчання. Чехія перевіряла, що буде, якщо дійде до обмежень постачання газу промисловим підприємствам і до підземних газосховищ. Виявилось, що постачальники, споживачі й уряд зуміють між собою співпрацювати.

Кризовий штаб влаштував навчання не комп’ютерні, а, так би мовити, телефонні: метою було перевірити координацію дій і зв’язок між чеською компанією «Трансгаз», яка відповідає за газотранспортну мережу країни, і газорозподільними компаніями, великими споживачами газу й державними органами.

Газове навчання у найменших деталях мало показати, як налагоджувати співпрацю між енергетичними підприємствами в країні й поза нею, як використовувати резерви пального.

Напередодні чеські міністри закордонних справ, внутрішніх справ і промисловості й торгівлі розробили сценарій, як вижити країні без постачань російського газу. За цим сценарієм, за відносно теплої чеської зими Чехія без газу з Росії зможе втриматись місяць. Але якщо температура повітря впаде до мінус 10 градусів, цей термін скоротиться до 14 днів.

За найгіршого з прогнозованих варіантів, у Чехії без газу і тепла можуть опинитися до 3,5 мільйонів родин. Але житлові будинки могли б залишити без газу тільки за найбільшої необхідності.

У цій ситуації постачання газу почали б обмежувати до рівня технологічного мінімуму чи й припиняти по черзі великим і малим фірмам. А таких стратегічних об’єктів, як лікарні, обмеження не мало б зачепити взагалі.

На думку чеських аналітиків, розвиток українсько-російського діалогу свідчить скоріше про можливість газового протистояння, ніж порозуміння і співпраці. Тиск Росії на Україну у справі погашення боргів, якщо такі будуть, може зростати, через те потрібно враховувати можливість нової газової кризи, кажуть вони.

Крім цього, чеські аналітики відзначають, що і в самій Україні не відбулися зміни, без яких не можна подолати проблем, – такі, як, наприклад, підвищення цін на газ для населення.

(Прага – Київ)

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG