Доступність посилання

ТОП новини
11 Грудень 2018, Київ 07:51

Зростання попиту на нянь


Харків – Карантин, який через епідемію грипу запровадили в усіх школах країни, додав головного болю батькам. Мами і тати шукають, на кого залишити дитину, поки вони працюють. Щасливі ті, хто може покластися на бабусь та дідусів, декому доводиться брати дитину із собою на роботу, а комусь – шукати гроші на послуги няні. Нині попит на них зростає. Деякі агенції навіть підняли ціни на послуги гувернанток.

Місцева прописка, медична або педагогічна освіта, стан здоров’я, тобто наявність медичної довідки, досвід роботи з дітьми (бажано наявність власних дітей) і вік – від 35-до 55-ти років. Це типові вимоги до няні або гувернантки. Психологи радять враховувати ще й характер претендентки, вміння надати першу медичну допомогу та мову людини, щоб дитина не перейняла, наприклад, її діалектизми.

Утім «ідеальної» няні не існує. У кожної мами – свій набір якостей, якими має володіти людина, що тимчасово її замінятиме. Головне – довіряти власним відчуттям та інтуїції.

Саме інтуїції довірилася і Наталія Піддубна, коли шукала няню для своєї шестирічної доньки. Бабуся і дідусь, що також працюють, сидіти із дівчинкою не могли, тому доглядати дитину стала мати ліпшої подруги, яка до цього вже працювала нянькою. За рік, коли дівчинка пішла до школи, роботи в няні побільшало. Через карантин з маленькою Лесею треба сидіти вже не 4-5 годин на день, а всі вісім – з ранку і до вечора.

Недешеве задоволення під час карантину: скільки коштують послуги няні у Харкові

«Сума, яку мені доводиться платити за няню під час епідемії, у три разі більша. У середньому і платила 30-35 гривень на день. А останнім часом мені доводиться платити 75-90 гривень», – каже мати першокласниці.

Через давні стосунки із родиною, вартість своїх послуг – 7 гривень за годину - няня Наталія Дмитрівна не змінила, каже Наталія Піддубна. Натомість середня ціна няні у Харкові сьогодні 12 гривень за годину. Якщо ж треба доглядати хвору дитину, то і всі 15.

Утім в агенціях, що займаються підбором персоналу, запевняють, що знайти хорошу няню можна і за десять гривен на годину. А карантин на попиті, мовляв, не позначився, стверджує Інна Григорївна, менеджер агенції, що займається пошуком нянь та гувернанток для родин.

«Справа в тому, що в державні дитячі садки дітей водять мами, які працюють і за рівнем своєї зарплати не можуть оплачувати послуги няні. Тому їй немає ніякого сенсу наймати няню і віддавати їй усю свою зарплату. Вона краще сидітиме вдома за свій рахунок. А ті мами, які можуть дозволити собі няню, вони і так її собі дозволять», – каже співробітниця агенції з підбору кадрів.

Маленькій першокласниці Лесі Піддубній нецікаво, де батьки братимуть гроші – вдома із нянькою їй подобається більше, аніж у школі. Коли ж дізналася, що карантин можуть подовжити, як каже її мати, голосно закричала «Ура!».

(Харків – Київ – Прага)

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG